یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

فرق ضاله

 • توسل به اولیاء الهی

  توسل به اولیاء الهی
  توسل به عزیزان درگاه الهی از جمله مسایلی است که میان مسلمانان جهان رواج کامل دارد، و از روزی که شریعت اسلام به وسیله پیامبر (ص) ابلاغ شد، از طریق احادیث اسلامی مشروعیت آن نیز اعلام گردید.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
 • دلایل وهابیان در تحریم سفر برای زیارت قبور

  دلایل وهابیان در تحریم سفر برای زیارت قبور
  وهابیان به حسب ظاهر اصل زیارت پیامبر را تجویز می کنند ولی هرگز مسافرت برای زیارت قبور را جایز نمی دانند. محمد بن عبدالوهاب می گوید: زیارت پیامبر مستحب است ولی....
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
 • احادیث اسلامی پیرامون زیارت پیامبر گرامی (صلی الله علیه و آله)

  احادیث اسلامی پیرامون زیارت پیامبر گرامی (صلی الله علیه و آله)
  اتفاق و اجماع مسلمانان در اعصار گوناگون بر حکمی از احکام، روشن ترین گواه بر صدق و استواری آن است، اتفاق بر زیارت قبر پیامبر گرامی یکی از مصادیق روشن این قاعده است. احادیث اسلامی درباره زیارت پیامبر گرامی از طریق محدثان سنی، به اندازه ایست که ما را از دقت در اسناد و روایات بی نیاز می سازد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
 • پیامبر اکرم (ص): بر من درود بفرستید، زیرا درود شما بر من می رسد.

  دلایل قرآنی و حدیثی زیارت قبر پیامبر (صلی الله علیه و آله)

  دلایل قرآنی و حدیثی زیارت قبر پیامبر (صلی الله علیه و آله)
  قرآن به گنهکاران دستور می دهد که حضور پیامبر گرامی برسند، و از او درخواست کنند که وی درباره آنان، از خدا طلب آمرزش نمایند، زیرا دعای پیامبر (ص) درباره آنان مستجاب است.
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
 • آثار سازنده زیارت قبور شخصیتهای مذهبی

  آثار سازنده زیارت قبور شخصیتهای مذهبی
  قبوری که مورد توجه خداپرستان جهان، بالاخص مسلمانان است، غالباً مدفن گروهی است که در اجتماع دارای رسالتی بوده و رسالت خود را به گونه ای شایسته انجام داده اند. این گروه عبارتند از: پیامبران و پیشوایان مذهبی، علما و دانشمندان، شهدای راه اسلام....
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
 • پیامبر اکرم (ص): بر اموات خود سوره «یس» بخوانید.

  احادیث و زیارت قبور

  احادیث و زیارت قبور
  پس از گسترش اسلام و پابرجایی نهال ایمان در دل افراد، پیامبر (ص) به خاطر منافع تربیتی که در زیارت قبور است اجازه دادند که مردم به زیارت قبور بشتابند.
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
 • پیامبر اکرم(ص): قبرها را زیارت کنید، زیرا زیارت آنها، مایه یادآوری سرای دیگر می گردد.

  زیارت قبور پیامبران و صالحان

  زیارت قبور پیامبران و صالحان
  علماء و دانشمندان اسلام، به پیروی از آیات قرآن و احادیث، زیارت قبور، مخصوصاً زیارت قبور پیامبران و صالحان را تجویز کرده و برای آن فضیلت و کرامتی قائل شده اند. در این میان گروه وهابی، اصل زیارت قبور را (به حسب ظاهر) حرام نمی دانند ولی سفر برای زیارت قبور اولیاء را حرام و ممنوع اعلام می دارند...
  ۱۳۹۵/۱۰/۶
 • نظریه نهایی درباره مسجد سازی در کنار قبور صالحان

  نظریه نهایی درباره مسجد سازی در کنار قبور صالحان
  آگاهی از هدف روایات، بستگی دارد به این که از نحوه عمل یهود و نصاری در کنار قبور پیامبران خود آگاه گردیم زیرا پیامبر گرامی، ما را از عملی که آنان انجام می دادند باز می دارد اگر حدود کار آنان روشن گردد، قطعاً محدوده حرام در اسلام نیز روشن خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۱۰/۲
 • دلایل وهابیان بر تحریم مسجد بر جوار قبور اولیاء الهی

  دلایل وهابیان بر تحریم مسجد بر جوار قبور اولیاء الهی
  گروه وهابی با یک رشته احادیث، بر تحریم بنای مسجد در جوار قبر صالحان استدلال کرده اند که همگی را مورد بررسی قرار می دهیم.
  ۱۳۹۵/۹/۳۰
 • ساخت مسجد در کنار قبور صالحان

  ساخت مسجد در کنار قبور صالحان
  مسجد سازی در جوار قبور اولیاء و صالحان با توجه به اصول کلی اسلام کوچکترین مانعی ندارد، زیرا هدف از بناء مسجد، جز پرستش خدا در جوار مدفن محبوب او که مایه تبرک آن نقطه گردیده است، چیز دیگری نیست.
  ۱۳۹۵/۹/۵
 • دلیل سازی وهابی به جای واقع بینی

  دلیل سازی وهابی به جای واقع بینی
  وهابی برای تخریب قباب قبر امامان مدفون در بقیع به دلیل تراشی پرداخته و به اصطلاح، بهانه دیگری به دست آورده اند و آن اینکه: سرزمین بقیع، سرزمین وقفی است.
  ۱۳۹۵/۹/۳
 • احادیثی دیگر که وهابیان با استدلال بر آن به خود مجوز تخریب قبور را داده اند.

  استدلال با دو حدیث دیگر توسط وهابیان

  استدلال با دو حدیث دیگر توسط وهابیان
  تمام سیره نویسان و تاریخ نگاران و محدثان اسلامی نقل کرده اند که جسد مطهر پیامبر گرامی به تصویب صحابه پیامبر در خانه و حجره همسر او عایشه به خاک سپرده شد... اکنون سؤال می شود: اگر واقعاً پیامبرگرامی از بناء بر قبر نهی کرده بود، چگونه جسد او را زیر سقف دفن کرده و قبر او را به حالتی درآوردند که دارای بناء گردید.
  ۱۳۹۵/۸/۲۸
 • یکی از مجوزهای تخریب قبور ائمه به وسیله وهابیان

  حدیث جابر

  حدیث جابر
  حدیث جابر یکی از مدارک وهابیها است که در تحریم قبور بر آن استناد می جویند. این حدیث در صحاح و سنن اهل سنت به صورتهای گوناگون نقل شده و در تمام اسناد آن، «ابن جریج» و «ابی الزبیر» وارد شده است.
  ۱۳۹۵/۸/۲۴
 • حدیث ابی الهیاج که مورد استفادۀ گروه وهابیان است جهت تخریب قبور صالحان.

  حدیث مورد نظر علمای وهابی

  حدیث مورد نظر علمای وهابی
  از ابی الهیاج نقل می کنند که علی بن ابی طالب به ابی الهیاج گفت ترا به سوی کاری برانگیزم که پیامبر خدا مرا بر آن برانگیخت ...
  ۱۳۹۵/۸/۲۱
 • آثار اسلامی نشانه اصالت دین است.

  آثار اسلامی نشانه اصالت دین است.
  اصولاً در حفظ آثار نبوت، خصوصاً آثار پیامبر گرامی، مانند مدفن وی و قبر همسران و فرزندان و صحابه و یاران او و خانه هایی که در آنجا زندگی کرده و مساجدی که در آنها نماز گذارده، فایده عظیمی است.
  ۱۳۹۵/۸/۱۷
 • در زمان خود پیامبر و یاران او تعمیر قبور صلحا و ساختن خانه و سایبان بر آنها وجود داشته است.

  امت اسلامی و تعمیر قبور

  امت اسلامی و تعمیر قبور
  روزی که اسلام در شبه جزیره انتشار یافت و نور آن کم کم، قسمتی از خاورمیانه را فرا گرفت، در آن روز قبور پیامبرانی که مدفن آنان شناخته شده بود، سقف و سایبان بلکه قبه و بارگاهی داشت.
  ۱۳۹۵/۸/۱۶
 • تعمیر و حفظ قبور اولیاء، تعظیم شعائر الهی است.

  نظریه قرآن درباره تعمیر قبور

  نظریه قرآن درباره تعمیر قبور
  هر کس شعائر الهی را تعظیم و تکریم کند، آن نشانۀ تقوای دلها است. شعائر به معنی نشانه ها است و مقصود در آیات نشانه های وجود خدا نیست زیرا همه عالم نشانه وجود اوست.
  ۱۳۹۵/۸/۱۶
<< 1 2 3 >>
مهمترین مطالب