سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

فرق ضاله

 • فرق ضاله

  عصر ظهور ابن تیمیه

  عصر ظهور ابن تیمیه
  در زمان حساسی که کشورهای اسلامی در تب و تاب درگیری های ویرانگر می سوخت و مسلمانان مورد حمله ناجوانمردانه شرق و غرب قرار گرفته بودند، ابن تیمیه موسس اندیشه های وهابیت دست به نشر افکار خود زد و شکافی تازه در امت اسلامی ایجاد کرد.
  ۱۳۹۸/۴/۳۱
 • فرق ضاله

  شرح حال ابن تیمیه

  شرح حال ابن تیمیه
  وهابیان برای ابن تیمیه کنگره های علمی گرفته و کتاب هایی در مدح و منزلت و شخصیت علمی اش تالیف نموده اند. و در حقیقت او را موسّس مذهب خود می دانند.
  ۱۳۹۸/۴/۸
 • فرق ضاله

  برخی از افکار و اعتقادات سلفیان وهابی

  برخی از افکار و اعتقادات سلفیان وهابی
  برخی از افکار و اعتقادات سلفیان وهابی: مخالفت با تصوّف اسلامی و مظاهر آن از قبیل مجالس ذکر دست جمعی و مخالفت با زیارت قبور اولیا. 
  ۱۳۹۸/۴/۴
 • فرق ضاله

  منشا پیدایش فکر سلفی

  منشا پیدایش فکر سلفی
  منشاء پیدایش این افکار، اعتماد بر ادلّه نقلی خصوصاً احادیث است. آنان این احادیث را بر ظاهر خود حمل کرده و بدون اینکه برای آن تاویلی داشته باشند که با عقل و نصوصات قرآنی و آیات محکمات مطابقت پیدا کند، آن ها را به خداوند سبحان نسبت می دهند.
  ۱۳۹۸/۳/۱۹
 • فرق ضاله

  تاریخ سلفی گری 

  تاریخ سلفی گری 
  وهابیان از اطلاق عنوان وهابی خود پرهیز می کنند و در صدد تعویض آن به عنوان سلفیه بر آمده اند. می گویند: ما تابع یک شخص «محمد بن عبدالوهاب» نیستیم، بلکه تابع یک خط فکری به نام «سلفی گری» هستیم.
  ۱۳۹۸/۲/۲۷
 • فرق ضاله

  وهابیت

  وهابیت
  قرآن کریم با بیان رهنمود های روشن، همه انسان ها را به گرد آمدن بر محور توحید سفارش کرده می کند و تفرقه و چند دستگی را عامل دوری از راه مستقیم دین می داند.
  ۱۳۹۸/۲/۱۵
 • تعریف سوم برای عبادت

  تعریف سوم برای عبادت
  عبادت، خضوع در برابر کسی است که او را خدا و یا مبداء کارهای خدایی بدانیم.
  ۱۳۹۶/۵/۱۹
 • نخستین تعریف عبادت

  نخستین تعریف عبادت
  عبادت آن خضوع عملی و یا لفظی و زبانی است که از اعتقاد به «الوهیت» طرف سرچشمه گیرد.
  ۱۳۹۶/۵/۳
 • دو نمونه ناقص از عبادت

  دو نمونه ناقص از عبادت
  در کتاب های لغت، لفظ عبادت به معنی خضوع و اظهار تذلل تفسیر شده است. و یک چنین تفسیر از اهل لغت نمی تواند بیانگر معنی دقیق و صحیح و کامل لفظ عبادت باشد...
  ۱۳۹۶/۳/۲۹
 • توحید در عبادت و پرستش

  توحید در عبادت و پرستش
  یکتا پرستی اساس دعوت پیامبران آسمانی را در تمام ادوار، تشکیل می دهد یعنی همه انسان ها باید خدای یگانه را بپرستند و از پرستش موجودات دیگر بپرهیزند.
  ۱۳۹۶/۳/۱۳
 • تبرک و استشفاء به آثار اولیاء

  تبرک و استشفاء به آثار اولیاء
  گروه های وهابی، تبرک به آثار اولیاء را شرک می دانند و کسی را که محراب و منبر پیامبر را ببوسد مشرک می خوانند هر چند در آن به هیچ نوع الوهیت معتقد نباشد. بلکه مهر و مودت به پیامبر سبب شود که آثار مربوط به شخص مورد علاقه را ببوسد.
  ۱۳۹۶/۳/۲
 • دلایلی از قرآن مبنی بر جواز بزرگداشت اولیای الهی

  دلایلی از قرآن مبنی بر جواز بزرگداشت اولیای الهی
  قرآن مجید، گروهی را که پیامبر اسلام را گرامی می دارند می ستاید آنجا که می فرماید: آنان که به پیامبر ایمان آورده و او را گرامی داشته و او را یاری کرده اند و از نوری که (قرآن) به او فرستاده شده است پیروی کنند، راستگارانند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
 • آیا بزرگداشت موالید و وفیات اولیاء خدا بدعت است؟

  آیا بزرگداشت موالید و وفیات اولیاء خدا بدعت است؟
  گروه وهابی بزرگداشت موالید و وفیات اولیاء و رجال آسمانی را بدعت و حرام می دانند تو گویی آنان دشمن سرسخت بزرگان دین و اولیاء الهی هستند و اجتماع در موالید و وفیات آنان را حرام می خوانند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
 • حدیث هفتم: گواهی بر صحت توسل به اولیاء الهی

  حدیث هفتم: گواهی بر صحت توسل به اولیاء الهی
  سیره مسلمین در زمان پیامبر و پس از او پیوسته بر این جاری بود که مسلمانان به ذات اولیاء الهی و مقام و منزلت آنان توسل می جستند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
 • اهداف استعمارگران و استکبار جهانی از طرح جدایی دین از سیاست، تهی کردن دست دین باوران از حکومت و قدرت است.

  موانع گسترش تشیع در دنیا

  موانع گسترش تشیع در دنیا
  در آموزه های دینی و دستوراتی که خداوند بر پیامبران به صورت وحی نازل کرده است هر گونه راه تسلط کفار و مشکرین را بر مسلمین مسدود کرده است که در هیچ زمینه اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی نمی توانند بر مسلمانان و کشورهای اسلامی مسلط باشند و همین امر غربی ها و همفکرانشان را به فکر چاره اندیشی انداخته است تا با طرح قرائتهای مختلف و نسبی بودن فهم بشر از دین به اهداف شیطانی خود دست یابند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
 • قرآن کریم تعصب های بیجا، قومیت و حس ناسیونالیستی و پیروی از آبا و اجداد و هم کیشان را که بر اساس خرافه پرستی و موهومات است، مردود می داند و مذمت می کند.

  موانع گسترش تشیع در جهان

  موانع گسترش تشیع در جهان
  در عصر حاضر، جهل و نادانی و یا تعصبات خشک و بی روح بسیاری از مردم جهان، آراء فاسد و پوشالی و عاری از حقیقت، مکاتب انحرافی و فرقه های نوظهور و عرفانهای کاذب، دنیای اسلام را با بحرانی جدی رو به رو نموده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
 • حدیث ششم، توسل به ذات پیامبر (ص)

  حدیث ششم، توسل به ذات پیامبر (ص)
  سواد بن قارب: گواهی می دهم که جز خدا، خدایی نیست و تو بر هر پوشیده از حسی، امین می باشی، تو نزدیکترین وسیله به سوی خدا، از دیگر پیامبران هستی، ای فرزند گرامی ها و پاکیزه ها، به ما دستور ده آنچه را به تو می رسد، ای نیکوترین فرستادگان ....
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
1 2 3 >>
مهمترین مطالب
پربیننده ترین
پربحث ترین