سهم امام زمان از زندگی، آبرو و عمل ما

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

سهم امام زمان از زندگی، آبرو و عمل ما:

اگر کسی دل و قلبش به مودت رسید حضرت فرمود اگر در بسترش بمیرد مثل کسی است که در خیمه حضرت بوده و در رکاب حضرتش از دنیا رفته است. در واقع مودت تا این حد اهمیت دارد که یک انسان به مرحله مودت با حضرت برسد در حالی که ما با حضرت غریبه هستیم، مولا را از خودمان نمی دانیم و خود را نیز فرزند حضرت نمی دانیم. یعنی علقه فرزندی و پدری بین ما و امام زمانمان وجود ندارد. در حالی که حقیقتا ما فرزند اهل بیت علیهم السلام هستیم و این بزرگواران خانواده آسمانی ما هستند. روح ما از ائمه اطهار علیهم السلام آفریده شده است. و حقیقتا پدران ما هستند. بدین معنا که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها حقیقتا مادر ماست. ولی ما از اصل و خانواده آسمانی خویش دور افتاده ایم؛ از مراممان، از هستی و خود شناسی خود. 
آری ما غافلیم از اینکه چه کسی هستیم؟ از کجا آمده ایم؟ و به کجا رهسپار هستیم؟ 
ما در زندگی نباید به کمالات حسی و حیوانی و نباتی و... اکتفا کنیم و باب انسانیت را به روی دل و ذهن خود ببندیم. باب رشد بی نهایت، باب توفیق به اینکه ما در دنیا و آخرت با رسول الله صل الله و علیه و آله و سلم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام باشیم.
نباید ما از خودمان غافل بشویم. درست است بعد از انقلاب، دشمنان دین هزاران مانع برای خودشناسی ما ایجاد کردند و ما را مورد تهاجم بیرحمانه فرهنگی قرار دادند. ما باید تلاش کنیم فرهنگ اصیل اسلامی را رواج بدهیم تا جوانان ما خود جاودانه ای که در واقع فرزند اهل بیت علیهم السلام است را به طور کامل بشناسند. باید جوانان ما خودی که عبدالله است، خودی که برای هدف والای انسانیت آفریده شده است را بشناسند.
...و در این میان راهنمایان ما طبق فرموده رسول حق صل الله و علیه و آله و سلم در حدیث ثقلین قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند. قرآن ما را به مودت اهل بیت علیهم السلام دعوت نموده، بدین معنا که ما خود را از امام زمان بدانیم و امام زمان را از خود ...
باید مواظب باشیم در زندگی قدمی از خانواده آسمانیمان جدا نشویم و دست دلمان همواره در دستان مهربان خانواده آسمانیمان باشد. تا به سعادت دنیا و آخرت برسیم. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی