جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

مهارت های زندگی

"راز رضایتمندی از زندگی "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
زمانی که گرفتار می شویم این مهم را فراموش می کنیم که ما مهمان هستیم و قرار است که در این چند روزه دنیا راه و رسم بندگی بیاموزیم و بنده گردیم.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"راز رضایتمندی از زندگی "(1):

بیماریهای جسمی و سختی ها انسان را گاها نا امید می نماید و نومیدی از شیطان است. اما باید با این دید با سختی ها و ناملایمات زندگی و بیمارها برخورد نمود که دنیا را فانی بدانیم و باور داشته باشیم که تمام این سختی ها و ناملایمات و بیماری ها و....گذرا خواهند بود.
...و اما زمانی که گرفتار می شویم این مهم را فراموش می کنیم که ما مهمان هستیم و قرار است که در این چند روزه دنیا راه و رسم بندگی بیاموزیم و بنده گردیم. مشکلات و زندگی لازم و ملزوم یکدیگر هستند  لذا هیچ کس نیست که مشگل نداشته باشد یا در گیر بیماری و سختی و ناملایمات نشده باشد اما نوع نگاه ما به این مسائل مهم و حائز اهمیت است .و باید بدانیم گاها در پس بیماریها و سختی ها حکمتی نهفته است و یک موهبت الهیست برای ما که ما از آن بی خبر هستیم همانگونه که یکی از یاران امام صادق علیه السلام از حضرت این چنین  نقل می کند که حضرت فرمود هر کس شبی بیمار شود و بیماری را نیکو بپذیرد و خدا را شکر و سپاس گوید کفاره 60 سال گناه از او خواهد بود. راوی می گوید سوال کردم نیکو پذیرفتن بیماری معنایش چیست؟ حضرت فرمود بر رنج و ناراحتی آن صبر نماید.
آری گاهی اوقات بیماریهای ما کفاره گناهان ما هستند.
امیر المومنین حضرت علی علیه السلام فرمودند: هر گاه خداوند بنده ای را دردمند کند به اندازه بیماریش گناهان او را می زداید.
پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم فرمودند: هر گاه بنده ای بیمار می گردد گناهان او مانند برگ درخت می ریزند. 
براستی اگر بدانیم بیماری ها چه تا ثیرات مثبتی در زندگی ما دارد آیا باز هم با وجود و بروز بیماری نا امید و افسرده خواهیم شد؟ مسلما اینگونه نخواهد بود. امام رضا علیه السلام فرمودند: بیماری باعث تطهیر و رحمت مومن است.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۱/۱۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه