دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

هنر زندگی

"هنر زن بودن "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
باید زن و مرد جایگاه خود را بیابند بدین معنا که در زندگی زن، زن  و مرد، مرد باشد در غیر این صورت اختلافات در زندگی زناشویی بالا می گیرد و مرد تمایل به کانون خانواده نخواهد داشت و در نهایت این مسئله به طلاق عاطفی منجر خواهد شد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

"هنر زن بودن "(1):

براستی در زن مشترک نه مرد سالاریست و نه زن سالاری بلکه محبت و مهر سالاری و نیز جایگاه سالاری  باید بر زندگی مشترک حاکم باشد. متاسفتانه در برخی موارد جایگاه زن و مرد با هم عوض می شود و همین باعث هرج و مرج خواهد شد. براستی چرا باید اینگونه باشد؟

لذا باید زن و مرد جایگاه خود را بیابند بدین معنا که در زندگی زن، زن  و مرد، مرد باشد در غیر این صورت اختلافات در زندگی زناشویی بالا می گیرد و مرد تمایل به کانون خانواده نخواهد داشت و در نهایت این مسئله به طلاق عاطفی منجر خواهد شد.
مولای عارفان و عاشقان در مورد زن می فرماید "زن همانند گل است "بنابراین زن باید جایگاه گل و ریحانه بودن خود را حفظ نماید و در جایگاه خود بنشیند. این جاست که زن همسر و مادر موفقی خواهد بود.
...و اما نکاتی که هر زن لازم است بداند و آگاهی داشته باشد عبارتست از جذابیت زن و این مهم در سایه یافتن جایگاه خویش بدست می آید زیرا اگر زن بداند گل و ریحانه است جذابیت خویش را بدست خواهد آورد و رفتار و برخوردهایش با همسرش از ظرافت زنانه برخوردار است .پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلی الله و علیه و آله و سلم فرمودند "زنان شایسته سه خصلت دارند اول آنها عشق ورزی است.
براستی عشق ورزی به چه معناست؟ یکی از معانی عشق این است کهانسان بخاطر کسی که دوستش دارد چشمانش نمی بیند و گوشهایش نمی شنود خیلی از مسائل را انسان نباید در زندگی زناشویی ببیند و بشنود و این  مصداق عشق ورزی یک زن شایسته از دیدگاه نبی مکرم اسلام است. متاسفانه گاهی برخی زنان بر اثر کج سلیقگی هایشان پایه های زندگی زناشویی خویش را ویران می سازند. اینگونه زنان در برابر بی احترامی به خودشان حاضرند زندگیشان را نابود سازند و این اشتباهست.
آری متاسفانه مشکلی که برخی خانمها دارند این است که با این وجود که عاشق زندگیشان هستند ولی در هنگام هیجان اهل تصمیم گیری هستند و این کار اشتباه محض است. زیاد عصبانی بودن و تصمیم عاقلانه گرفتن با هم سازگار نیستند. همانگونه که مولا علی علیه السلام در این باره می فرماید: در هنگام عصبانیت از سه کار اجتناب نمائید اول تصمیم گیری نکنید دوم دستور ندهید و سوم تنبیه نکنید. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه