جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰

بهار معنوی

"این الرجبیون "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
ماههای رجب و شعبان و رمضان یادآور این نکته مهم زندگیمان است که دل ما متعلق به خدای یکتاست و صاحب خانه اصلی قلب انسان خداوند تبارک و تعالی است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

"این الرجبیون "(2):

ماههای رجب و شعبان و رمضان یادآور این نکته مهم زندگیمان است که دل ما متعلق به خدای یکتاست و صاحب خانه اصلی قلب انسان خداوند تبارک و تعالی است به عبارتی آنجا که معصوم علیه السلام می فرماید: قلب حرم خداست در حرم خدا غیر خدا را ساکن ننمائیم موید صاحب خانه دل بودن خداوند مهربانست. و در این سه ماه با برکت و نورانی یادآوری این مهم باعث می شود آدمی مملکت دل خویش را از وجود اغیار تهی گرداند و کلید خانه قلب به دست صاحب آن بسپارد.
آری در حدیثی قدسی وارد شده "من در زمین و آسمان نمی گنجم ولی قلب بنده مومنم مرا در خود جای می دهد .
... و زهی سعادت و خوش بختی که مهربان خالقمان در قلوبمان می نشیند و هوای دلمان را به بهترین شکل ممکن دارد و می تواند محبت خالق جانشین همه نداشتن هایمانست البته. به شرطی که دیو هوی و هوس را از آن برانیم زیرا همچنانکه جمع شب و روز امکانپذیر نیست جمع بین محبت خالق و حب غیر الله نیز محال است اما اگر حب خدا در دل جای گیرد حب غیر خدا هم به طبع این محبت در دل جای خواهد گرفت. 
...و با فرارسیدن این سه ماه رجب و شعبان و رمضان فرصتی مناسب و گرانبها برای خانه تکانی دل و قلب است از اغیار و وابستگیهایی که خانه دل را به کاروانسرا تبدیل می نماید.
آری اینک مائیم و کودک دلمان که بی قرار خانه ابدیست. مائیم و دعاها و توسلات ماه رجب بابرکت ... و مائیم و مهربان خالقی که آغوش مهر و محبتش را باز کرده تا طفلان گریز پای را به مهر در آغوش بکشد مائیم ماه رجب و ماه رحمت ...
اینک ما کودکان معرفت و ایمان یکسال چشم به راه بوده ایم تا ماه رجب برسد و خودمان را در آغوش مهر خالق مهربانیها رها سازیم و خستگی ها و دلتنگی هایمان را در آغوش پر مهر و لطفش بیندازیم 
آری یکسال منتظر ماه رجب بوده ایم تا خرابکاریها و بدرفتاری هایمان را درست نماید و ما را مورد عفو خویش قرار بدهد. یکسال منتظر چمدان سوغاتی ماه رجب چشم براه نشسته ایم.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه