جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهار معنوی

"این رجبیون "؟ (۱)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
می توان چندین برنامه عبادی را در این ماه رجب شروع نمائیم و خود را به این برنامه عادت بدهیم. حتما یک دعا یک قرائت قرآنی به این برنامه ها اضافه نمائیم.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

"این رجبیون "؟(1)

زمانی که مهربان خالقمان نعمتی به ما عنایت می فرماید دلمان نرم می گردد زیرا نعمت دل انسان را گرما می بخشد. در فضای خوب بهار حس انسان بهاری می شود زیرا طبیعت با انسان مهربانتر شده و قلوب به هم نزدیکتر می گردد به همین خاطر خدا نیز نعمت را بر انسان فزونتر می فرماید.
خیلی عجیبه که انسان ایام بهاری را با گناه خراب و آلوده نماید. طبیعتا انسان هر موقعیتی متناسب با آن موقعیت رفتار می نماید.  
...و امسال بهار معنویمان با بهار طبیعت یکی شده اند و خوبی و فایده مضاعف آغاز ماه رجب با آغاز بهار طبیعت هم در همین نکته است. زیرا با فراغتی می توان چندین برنامه عبادی را در این ماه رجب شروع نمائیم و خود را به این برنامه عادت بدهیم. حتما یک دعا یک قرائت قرآنی به این برنامه ها اضافه نمائیم. زیرا برکات زیادی دارد. حتی برای یکسال می توان برنامه عبادی خویش را تنظیم نمود. در این صورت است که آن عمل یا برنامه تاثیر بسزایی در روح و روانمان خواهد داشت.
برخی با خود عهد می بندند هر روز صبح دعای زیبا و دلنشین عهد را تا پایان سال خوانند. اینان در پایان سال حال و هوای خوشی پیدا خواهند کرد و شیرینی و حلاوت این دعا بر کام  جان و روحمان می نشیند.
نکته مهم این است که ماه رجب این فرصتهای طلایی را در اختیارمان قرار می دهد.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه