دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
کد مطلب: ۹۷۹۵

بدترین خلایق در آخرالزمان
مهدویت

بدترین خلایق در آخرالزمان

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
برای مردم روزگاری فرا می رسد که تنها هم و غمشان شکم آن ها؛ شرف آن ها تجملات زندگی آن ها؛ قبله آن ها همسرانشان؛ دین و آئین آن ها درهم و دینارشان می باشد. آن ها بدترین خلایق هستند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

بدترین خلایق در آخرالزمان:

رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:
برای مردم روزگاری فرا می رسد که تنها هم و غمشان شکم آن ها؛ شرف آن ها تجملات زندگی آن ها؛ قبله آن ها همسرانشان؛ دین و آئین آن ها درهم و دینارشان می باشد. آن ها بدترین خلایق هستند. برای آن ها در نزد خداوند ارج و مقامی نیست. در آن زمان ربا شایع می شود. کارها با رشوه انجام می یابد مقام و ارزش دین تنزل می نماید و دنیا در نظرشان ارزش پیدا می کند.
برای مردم زمانی پیش می آید که احدی یافت نمی شود جز اینکه به ربا آلوده گردد. اگر مستقیما هم ربا نخورد. گرد ربا به او می رسد. 
صالحان یکی پس از دیگری دیده فرو بندند و دیگر نشانه ای از صالحان باقی نباشد جز به مقدار تفاله خرما و نخاله جو دیگر خداوند اعتنایی به آن ها نمی کند. 
زمانی بر امت من می آید که در آن زمان درون آن ها پلید می شود. ولی ظواهر آن ها به طمع دنیا آراسته می گردد. به آنچه در پیشگاه خداوندی است دل نمی بندند. کارشان ریا و تظاهر است. خوف از خدا به دلشان راه نباید و خداوند آن ها را به عذابی فراگیر دچار سازد. خداوند دعایشان را مستجاب نمی کند.
انسان در حال ایمان صبح می کند و در حال کفر روز را به شب می رساند و انسان در حال ایمان شب می کند و در حال کفر صبح می کند. دین خود را به متاعی اندک از دنیا می فروشد.
راستی و درستی کمیاب می شود. دروغ همه جا را فرا می گیرد. 
دوستی و صمیمیت بر سر زبان ها اختصاص می یابد و در اعماق دل همه با یکدیگر خصومت می ورزند. کارهای نامشروع مایه مباهات شده عفت و خویشتن داری موجب اعجاب و شگفت می شود. اسلام وارونه می گردد همانند پوستینی که وارونه پوشیده شود.
هنگام است که ثروتمندان را احترام کنید و مستمندان را خوار بشمارید. و در محافل و مجالس ببینید که مردم به دنبال ثروتمندان هستند.
رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:
بعد از من اقوامی می آیند که غذاهای بسیار لذیذ و رنگارنگ می خورند. بر مرکب ها سوار می شوند. همچون زنی که برای شوهرش آرایش کند آرایش می کنند. همچون زنی ها خودنمایی می کنند. سیمای آن ها چون پادشاهی طغیانگر است. آن ها منافقین امت در آخر الزمان هستند که مشروب می خورند. قمار می بازند از خواست های نفس پیروی می کنند از نماز جماعت دوری می گزینند. به هنگام شب زنده داری می خوابند و در نماز صبح سستی می کنند. 
گفتار شان حکیمانه و کردارشان بیمار گونه است و بیماری شان علاج ناپذیر.
حضرت علی علیه السلام: 

مرد از همسرش انحراف جنسی را می بیند و اعتراض نمی کند. از آنچه از طریق خود فروشی به دست آورده می گیرد و می خورد. اگر انحراف سراسر وجودش را فرا گیرد اعتراض نمی کند به آنچه انجام می شود و در حقش گفته می شود گوش نمی دهد.
حضرت علی علیه السلام:
مرد اموال فراوانی در راه های غیر مشروع خرج می کند و کسی به او اعتراض نمی کند ولی از خرج پولی کم در راه خدا باز داشته می شود.
حضرت امام رضا علیه السلام: 
در زمان غیبت قائم ما کسی بر دینش ثابت نمی ماند؛ مگر افراد خاصی که خداوند عهد و میثاق آن ها را بر ولایت ما گرفته و ایمان را در دلشان نوشته و آن ها را با روح عظمت خود تأیید کرده است.
حال من از شما خواننده عزیز سوال می کنم آیا این علائم واقع شده است یا نه؟ حتما با خود فکر می کنید چقدر جالب است که بعضی را با چشم خود دیده ایم و در اطرافیان و دوستان و مردم جامعه مشاهده کرده ایم اما نمی دانستم! روایاتی که بیانگر این نوع  موضوعات و رخدادهای  منفی و ضد ارزش در میان جامعه ها و تمدن ها باشد بسیار است که ما به خاطر رعایت احوال شما خواننده  به این مقدار بسنده کردیم.کتاب از اصغر جدی اقدم شربیانی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه