دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
کد مطلب: ۸۵۰۶

وظایف شیعیان و منتظران در دوران غیبت کبری 
مهدویت

وظایف شیعیان و منتظران در دوران غیبت کبری 

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
پر شکوه ترین و بی مانندترین قیام مردمی شیعه، به رهبری امام خمینی و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای و شیفتگان و منتظران حضرت مهدی علیه السلام و با فداکاری و جانبازی و خونفشانی میلیون ها انسان پاک باخته راه انتظار، در این دوران به ثمر نشسته، تا در قالب جمهوری اسلامی ایران، اسوه و الگویی برای همه جهانیان باشد و دنیا را به سمت انتظار حکومت جهانی امام زمان سوق دهد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم


وظایف شیعیان و منتظران در دوران غیبت کبری:

 مبحث انتظار، سابقه ای به قدمت تاریخ آفرینش انسان دارد. 
از آن زمان که فرشتگان الهی به امر خدا در برابر حضرت آدم علیه السلام سر به سجده فرود آوردند، بحث انتظار قائم موعودی از سلاله پیامبر خانم حضرت محمد بن عبدالله مورد تامل قرار گرفت. از آن زمان که حضرت نوح پس از نهصد سال اقامت در میان مردم و فرا خواندن آنان به دین خدا، نا امید گشت و برای نابودی کافران دعا نمود، چشم انتظاری او آغاز گشت.
او اگر چه تا آمدن طوفان و نابودی شدن کافران زمان خودش بیش از پنجاه سال انتظار نکشید، اما انتظار چند هزار ساله او، برای غلبه کامل دین خدا و ریشه کن گشتن همگانی کافران تا زمان ظهور حضرت مهدی علیه السلام، ادامه خواهد یافت.
از آن زمان که حضرت ابراهیم علیه السلام پایه های کعبه را بالا برد و دعا کرد تا خداوند سر زمین مکه را جایگاه امنیت و ایمان قرار دهد، انتظار روزی در دلش جا گرفته بود که فرزندی از نسل او و از سلاله آخرین پیامبر خدا در همین دیار و در کنار همین خانه، تکیه بر همین پایه ها خواهد داد و ندای توحید را به گوش همه جهانیان باز خواهد خواند.
از آن زمان که حضرت لوط در برابر فاسدان هوس پرستی که عزت و احترام میهمانان عرشی و خاندان با ارزش او را مورد تهدید قرار داده بودند، آرزوی داشتن قوت و تکیه گاهی استوار کرد، اندیشه انتظار قائم در روح و جانش بود. 
از آن زمان که حضرت موسی علیه السلام مردم را به مبارزه با فرعون فرا خواند و آنان را به یاری طلبیدن از خدا و شکیبایی تشویق کرد، بارقه انتظار حضرت مهدی علیه السلام در جانش می درخشید، و در آرزوی حاکمیت مطلق او بود.
از آن زمان که حضرت عیسی علیه السلام با دلی سرشار از مهربانی و با جانی سوخته از عشق، مردم را به همدلی و همداستانی دعوت کرد و آیه های محبت را در گوش جان آنان زمزمه کرد، تذکر به انتظار را جزو آیین خویش قرار داد و زمانی که در برابر ناسپاسی و عداوت و ایمان ستیزی مردمی که به کشتن او برخاسته بودند به جوار قدس آسمانیان بالا رفت، انتظار تاریخی خود را برای فرود آمدن در کنار کعبه و نماز گزاران به امامت حضرت مهدی علیه السلام و یاری کردن او را آغاز کرد.
پس از آن نیز، از زمان پیامبر تا آخرین لحظات عمر امام عسکری علیه السلام هرگز امر انتظار فرج، مورد غفلت واقع نگشت و جلوه های گوناگون انتظار در ضمن صدها روایت از پیامبر اکرم و ده ها روایت از امیر المومنین علیه السلام و هر یک از امامان معصوم علیهم السلام، تجلی یافت و در همه قرون گذشته نیز همین نور انتظار بود، که سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر، همواره آفاق جان و دل منتظران را در طی همه بحران ها فتنه ها روشن داشته است.
و اینک دوران ما، به عنوان حساس ترین بخش از دوران غیبت آخرین حجت الهی، حضرت مهدی علیه السلام تابناک ترین عصر انتظار به شمار می رود.
پر شکوه ترین و بی مانندترین قیام مردمی شیعه، به رهبری امام خمینی و مقام معظم رهبری حضرت آیه الله خامنه ای و شیفتگان و منتظران حضرت مهدی علیه السلام و با فداکاری و جانبازی و خونفشانی میلیون ها انسان پاک باخته راه انتظار، در این دوران به ثمر نشسته، تا در قالب جمهوری اسلامی ایران، اسوه و الگویی برای همه جهانیان باشد و دنیا را به سمت انتظار حکومت جهانی امام زمان سوق دهد.
در آن روزگاران که در این مملکت!
هر نوع آزادی تبلیغ می شد جز آزادی اندیشه دینی؛
هر نوع سخنی آزاد بود جز سخن از رهبری مذهبی؛
هر کالایی خریدار داشت جز قرآن؛
هر حرکتی مجاز بود جز حرکت در راه اسلام ناب؛
در آن روزگار که اسلام را تسلیم در برابر سلطه حاکم؛
قرآن را کتابی متبرک برای عروسی ها و عزاها؛
ولایت را اقامه مراسمی سرگرم  کننده در ولادت ها و شهادت های ائمه معصومین علیهم السلام؛
و انتظار را سکوتی ذلیلانه و نشستنی عاقبت طلبانه می خواستند، 
امام راحل برخاست و مردم را با انگیزه چشم انتظاری خورشید به سمت روشنایی ها هدایت کرد و مردم شیعه چشم انتظار که اینک اسلام را به عنوان برنامه زندگی.
قرآن را به عنوان کتاب قانون؛
ولایت را به عنوان رهبری مبتنی بر وحی؛
و انتظار را به عنوان حرکتی پرشور و پر امید به سمت هدف های آسمانی پذیرفته بودند تحت رهبری های امام، با ایمان به پیروزی قطعی و نافرجام نماندن قیام، علیه طاغوت و استکبار شوریدند و با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، راه پر افتخار استقلال و رهایی و عزت را به سایر ملت های حرمان کشیده و در بند دنیا نشان دادند.
حال در این زمان وظایف ما چیست؟کتاب از اصغر جدی اقدم شربیانی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه