سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
کد مطلب: ۸۲۷۹

غیبت، غفلت، غربت (4)
مهدویت

غیبت، غفلت، غربت (4)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
دل هر کس در محفظه ای است که بر آن سر پوش نهاده شده؛ هر گاه در آن حال بر حضرت محمد و آل محمد صلوات فرستد آن سر پوش از آن محفظه بر داشته خواهد شد و در دل پرتو می یابد و آن چه فراموش کرده بود به یاد می آورد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

غیبت، غفلت، غربت(4):

اول جوابش این است که روحش وابسته به باد و باد وابسته به هواست تا وقتی که صاحبش برای بیدار شدن نجنبد. پس اگر خداوند اجازه دهد که روح به صاحبش بر گردد. روح آن باد را می کشد و باد هوا را؛ پس روح باز می گردد. و در پیکر صاحبش استقرار می یابد. ولی اگر خدواند متعال اجازه باز گشت روح را ندهد؛ هوا باد را و باد روح را خواهد کشید و خواهد برد و تا روز محشر به صاحبش باز نگردد.


و اما راجع به یاد و فراموشی:
دل هر کس در محفظه ای است که بر آن سر پوش نهاده شده؛ هر گاه در آن حال بر حضرت محمد و آل محمد صلوات فرستد آن سر پوش از آن محفظه بر داشته خواهد شد و در دل پرتو می یابد و آن چه فراموش کرده بود به یاد می آورد. ولی اگر بر محمد و آل محمد نفرستد یا از آن کم نهد سر پوش بر آن محفظه محکم شود دلش تار و آنچه در نظر داشت فراموش گردد.
سوم: و اما آنچه راجع به نوزاد پرسیدی؛ بدان که: هر گاه مرد در حال آرامش با همسر خود در آمیزد نطفه در رحم واقع شده و فرزند مانند پدر و مادر بر آید ولی اگر در حالی که آرامش ندارد و رگ ها آسوده نیست آمیزش کند نطفه پریشان گردیده و می لغزد؛ پس اگر بر رگی که از عمو است مانند عمو بر آید و اگر بر رگی که از دایی است واقع شود شباهت به دایی خواهد یافت.
خواننده و دوست اندیشمند من؛ هر چه خواستم واقعه عظیم غدیر خم را دلیل حقانیت شیعه نسبت به امامت حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام است نیاورم؛ نشد. و نمی شود به این اتفاق مهم در تاریخ اسلام اشاره نکرد. 
مگر پیامبر اکرم در حجه الوداع و در مکان غدیر خم به صحابه خود که تعدادشان در حدود 120 هزار نفر بود. نگفت؛ که با انجام این دستور خداوند رسالت من به پایان رسید و دین شما کامل گردید. پس چی شد!؛ حرف نبی خدا در غدیر خم جا ماند و جز کسانی که ایمان قلبی به گفته هایی پیامبر داشتند بقیه صحابه خودشان را به فراموشی زدند.
بگذاریم که بعد از وفات پیامبر چه وقایعی بر اهل بیتش وارد کردند.
حال با آوردن فرازی از دعای ندبه به این موضوع اشاره می کنیم.
سید بن طاووس؛ در مصباح الزائر و در اعمال سرداب مقدس آورده است.
و هنگامی که دوران عمر پیامبرت سپری گشت؛ وصی و جانشین خود علی بن ابیطالب را به هدایت امت بر گماشت و چون او منذر و برای هر قوم هادی امت بود. پس رسول خدا در حالی که امت همه در پیش بودند؛ خطاب به آن ها کرد و فرمود: هر کس را که من پیشوای و ولی او بودم پس از من علی مولا و امام و پیشوای او خواهد بود؛ بارالها دوست بدار هر که علی را دوست بدارد و دشمن بدار هر که علی را خوار سازد و باز فرمود: هر کس من پیامبر او هستم علی امیر و فرماندار اوست؛ و باز فرمود: من و علی هر دو شاخه های یک درختیم؛ و سایرین از درخت های مختلف هستند؛ و پیامبر اکرم علی را نسبت به خود؛ به مقام هارون نسبت به موسی نشاند. جز آنکه فرمود: پس از من پیامبری نیست؛ و باز رسول اکرم دختر گرامیش که سید زنان عالم است به علی تزویج فرمود؛ و باز حلال کرد بر علی آنچه را که بر خود پیامبر حلال بود؛ و باز؛ در های منازل اصحاب را که به مسجد رسول باز بود به حکم خدا بست از غیر از درب خانه علی علیه السلام؛ آنگاه رسول الله اسرار علم و حکمتش را نزد علی ودیعه یعنی به ارث گذاشت که فرمود: من شهر علمم و علی در آن است پس هر که بخواهد در این شهر علم و حکمت وارد شود از درگاهش باید وارد گردد. آنگاه فرمود: تو برادر من و وصی من و وارث من هستی؛ گوشت و خون تو؛ گوشت و خون من است؛ صلح و جنگ با تو؛ صلح و جنگ با من است و ایمان چنان با گوشت و خون تو آمیخته شده؛ همان طور که با گوشت و خون من آمیخته است و تو فردای قیامت جانشین من بر حوض کوثر خواهی بود و پس از من تو اداء قرض من می کنی و وعده هایم را انجام خواهی داد و شیعیان تو در قیامت بر منبرهایی از نور با روی سفید در بهشت اند گرداگرد من قرار گرفته اند و آن ها در انجام همسایه من هستند. اگر تو ای علی؛ بعد از من میان امتم نبودی اهل ایمان به مقام معرفت نمی رسیدند.
حال سالها است که از عمر شریف مولا و آقایمان حضرت ولی عصر می گذرد. همان امام زمانی که انبیاء و اولیاء؛ آرزوی خدمتگذاری در زمان ظهورش را داشتند و برای آن موعود ندبه می کردند. در حالی که اصحابشان از این گریه و زاری پیامبران خدا و امامان معصوم علیهم السلام؛ نسبت به آن موعود تعجب می کردند. همان آقایی که اهل بیت پیامبر علیه السلام؛ او را ثمره تمام تلاش ها و زحمت های خویش خوانده اند. همان امامی که اکنون صدها سال است در پس پرده غیبت پنهان شده و بخاطر غفلت و بی توجهی ما؛ در غربت به سر می برد و زمان ظهورش به تاخیر افتاده است.
قطعه گمشده ام از پر پرواز کم است
یازده بار شمردیم یکی باز کم است 
این همه آب که بینی نه اقیانوس است
عرق شرم زمین است که سرباز کم ست
امام زمان علیه السلام؛ همان عزیزی است که حضرت  رسول اکرم همواره با عظمت از او یاد نموده و سعادت واقعی را از آن یاران و منتظران او می دانستند و یاران آن حضرت را برادران واقعی خویش می خواندند و تأکید می نمودند که هر کس او را انکار کند مرا انکار کرده است و گاهی اوقات با حالتی خاص به حضرت زهرا نگاه نموده و خطاب به ایشان می فرمودند: قسم به خدایی که جانم در دست اوست چاره ای نیست برای امت؛ مگر به وجود مقدس حضرت مهدی و او از فرزندان توست.
آن آقای بزرگواری که حضرت فاطمه علیها السلام سعادت و خوشبختی انسان را در دوستی و محبت آن حضرت برشمردند و فرموده اند: خوشا به حال کسی که محب عاشق امام زمانش باشد.
آن سید و سالاری که مولای متقیان حضرت امام علی علیه السلام در فراقش بارها از درون دل آه می کشید و در حالی که اشک از دیدگانش جاری میشد می فرمود: آه چقدر دوست دارم او را زیارت کنم. و باز فرمود: صاحب این امر تنها و یگانه و غریب است. حال ما که خود را شیعه ایشان می دانیم و آن حضرت را فقط بنام می شناسیم؛ برای شناخت امام زمان خود و اطاعت امر او چه کرده ایم؟ به راستی که عجیب است درد غریبی آن یگانه آفرینش! 
او که آنچنان مهربان و دلسوزانه می فرماید:
من در شبانه روز صد مرتبه برای شیعیان گنهکارم دعا می کنم.
پس چرا باید مورد نامهربانی ما مدعیان محبت به اهل بیت قرار گیرد؟!
ای شیعیان! آیا موقع آن نرسیده است که به ندای مظلومیت آن حضرت؛ که همچون جد غریبش امام حسین علیه السلام فریاد می زند. کیست مرا یاری کند؟
لبیک گفت!...
حال اگر می خواهید علت طولانی شدن غیبت حضرت صاحب الزمان علیه السلام را بدانید برایتان نقل کنیم.
من که از سخن ایشان بهتر نیافتم.
که علت طولانی شدن امر فرجش را از زبان خود صاحب الزمان علیه السلام بشنوم.
و اگر شیعیان ما که خدواند توفیق طاعتشان دهد در راه ابقای پیمانی که بر عهده دارند همدل می شدند؛ میمنت ملاقات ما از ایشان به تاخیر نمی افتاد و سعادت دیدار ما زودتر نصیب آنان می گشت؛ دیداری بر مبنای شناختی راستین و صداقتی از آنان نسبت به ما. پس ما را از ایشان باز نمی دارد مگر آنچه از کردارها آنان به ما می رسد و ما را ناخوشایند است و از آنان روا نمی دانیم. از خدواند یاری می طلبیم و او ما را کفایت کرده و وکیل خوبی است و صلوات و سلام خدا بر آقای؛ بشارت دهنده ما محمد و خاندان پاک او باد.
آری سبب طولانی شدن غیبتش؛ غفلت ما شیعیان و سبب غربتش فراموش کردن آن حضرت از طرف ما است. کتاب از اصغر جدی اقدم شربیانی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۷ - ۱۳۹۹/۹/۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه