سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
کد مطلب: ۸۲۶۲

کلام اسلامی

"باران رحمت "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
اگر کسی به مهربان خالق و خانواده آسمانی وابسته گردد قیمت او بالا خواهد رفت.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"باران رحمت "(2):

آری اگر کسی دلش و عشقش آسمانی باشد آمدنها و رفتنهای دیگران در حریم عاطفی او مهم نیست چون افق دید او جای والاتریست. لذا آدمهای کوچک دل به عشقهای زمینی خوش کرده اند و خوشی و سعادت او را در به اوج رسیدن و شکوفا شدن این عشق های روزدگذر فانی می بینند و حال دلشان زمانی خوبست که حال محبوبشان خوب باشد. و اگر به ظاهر در عشقشان شکست بخورد تا مرز خودکشی و فنا پیش میروند و به پوچی و بیهودگی و بن بست زندگی می رسند. چون به عروسک بازی دنیا دلخوش کرده اند و اگر روزی عروسکشان از آنان گرفته شود دنیا در نظرشان تیره و تار خواهد شد.
...و حال آنکه اگر کسی به مهربان خالق و خانواده آسمانی وابسته گردد قیمت او بالا خواهد رفت. زیرا منصوب بخدا و خانواده آسمانی خود می گردد. زیرا به این باور زیبا خواهد رسید که متعلق بخداست و خانواده واقعی او رسول حق صلی الله و علیه و آله و سلم و اهل بیت مطهر ایشان علیهم السلام هستند و او تمام وجودش متعلق به خدا و خانواده آسمانی اوست. لذا به جیفه ناچیز و فانی دنیا دلخوش نمی کند و این جیفه روح آسمانی و فطرت الهی او را قانع نمی کند. زیرا او مادریت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و ولایت و سرپرستی 14 نور پاک و آسمانی را پذیرفته است .
آری او کس و کار خود را آقا ابالفضل العباس علیه السلام و حضرت زینب کبری سلام الله علیها می داند. خود را هرگز بی کس و ناچیز نمی نگرد. لذا با رفتارهای تحقیر آمیز دیگران در حق خودش هرگز تحقیرنخواهد شد. و هرگز دنیا و دنیائیان قادر به کوچک کردن و به آتش کشیدن او نیستند. زیرا او قویتر از آن است که از کودکان نابالغ دنیا سیلی بخورد زیرا کسی را دنیا و دنیائیان می توانند تحقیر نمایند که از دنیا کوچکتر باشد. زمانی که ظرفیت وجودی فردی از دنیا کوچکتر می شود هر بلایی دنیا و اهل دنیا بر سر او خواهند آورد لذا با شنیدن یک حرف تلخ و یک دوری و جدایی، دلتنگ و با دیدن یک لبخند و یک سخن دلنواز سر از پا نخواهد شناخت.
...و حال آنکه 99 درصد رحمت خالق نه تنها منتظر ماست بلکه با پای خود بسراغمان می آید و ما گاها نسبت به این رحمت واسعه بی اعتنا هستیم و همین بی اعتنایی آغاز ذلت و خفت و حقارتمان به وسیله دنیا و اهل دنیاست. زیرا این سنت الهیست که کسی که عزت واقعی را نطلبد ذلیل خواهد شد و کسی که محبت پاک و خالص را پس بزند خوار خواهد شد. در روایت از معصوم علیه السلام وارد شده که علت خواری شخص در عشقهای دنیایی همانا قدر ندانستن عشق الهیست. اینجاست که خدا به عشقی زمینی دچار خواهد نمود که سرانجام آن خرد و له شدنست. زیرا اگر در چینش های عاطفیمان عشق بخدا و خانواده آسمانیمان در اولویت قرار بگیرند خواه نا خواه به طبع این عشقهای پاک و پایدار عشق های زمینی ما نیز شور انگیز و پایدار خواهند شد. لذا اگر کسی خواهان عشق زمینی پاک و ماندگار را طالب است قبل از هر چیزی باید با خدا و خانواده آسمانی خویش باب رفاقت را بگشاید. 
ادامه دارد ....


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۱ - ۱۳۹۹/۹/۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه