پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
کد مطلب: ۸۱۶۷

 عنایت اهل‌ بیت علیهم ‌السلام 
زندگینامه شهداء

 عنایت اهل‌ بیت علیهم ‌السلام 

::> ولایت آنلاین، گروه شهدا < ::
 در حدیث زیبایی که به حدیث سفینه ی نوح معروف شده آمده است:  خاندان و اهل‌ بیت من مانند کشتی نوح هستند هر کس از آن‌ ها استفاده کند و سوار بر کشتی شود نجات می ‌یابد و هر کس از آن جدا شد غرق می ‌شود.

بسم ‌الله‌ الرّحمن ‌الرّحیم 

زندگی‌ نامه و خاطرات عارف شهید احمد علی نیری:

 عنایت اهل‌ بیت علیهم ‌السلام 

جمعی از دوستان: 

 در حدیث زیبایی که به حدیث سفینه ی نوح معروف شده آمده است:
 خاندان و اهل‌ بیت من مانند کشتی نوح هستند هر کس از آن‌ ها استفاده کند و سوار بر کشتی شود نجات می ‌یابد و هر کس از آن جدا شد غرق می ‌شود.
 در مسجد کنار احمد آقا نشسته بودم درباره ارادات و توسلات اهل ‌بیت صحبت می ‌کردیم. احمد آقا گفت این را که می‌ گویم به خاطر تعریف از خود یا .... 
نیز می خواهم اهمیت ارتباط و توسل به اهل بیت را بدانیم بعد ادامه داد یک‌ بار در عالم رؤیا بهشت را با همه زیبایی ‌هایش دیدم نمی ‌دانی چقدر زیبا بود، دیگر دوست نداشتم بمانم برای همین با سرعت به سمت بهشت حرکت کردم احمد ادامه داد اما هر چه بیشتر می ‌رفتم مسیر عبور من باریک ‌تر و باریک ‌تر می‌شد به ‌طوری ‌که مانند مو باریک شده بود.
 من حس کردم الان است که از این بالا به پایین پرت شوم آن‌ جا بود که حدس زدم این باید صراط باشد همان که می‌ گویند از مو باریک ‌تر و از شمشیر تیز تر خواهد شد.
 مانده بودم چه کنم! هیچ راه پس و پیش نداشتم یک دفعه یادم افتاد که خدا به ما شیعیان اهل ‌بیت را عنایت کرده برای همین با صدای بلند حضرات معصومین را صدا زدم. 
یک‌ بار دیدم که دستم را گرفتند از آن مهلکه نجاتم دادند بعد ادامه داد ببین ما در همه مراحل زندگی بعد از توکل بر خدا به توسل نیاز داریم اگر عنایات اهل ‌بیت نباشد.
 پیدا کردن صراط واقعی در این دنیا محال است بعد به حدیث نورانی نقل شده از امام زمان(عج) اشاره کرد که می ‌فرماید. از تمام حوادث و ماجراهایی که بر شما می ‌گذرد کاملاً آگاه هستیم و هیچ چیزی از اخبار شما بر ما پوشیده نیست از خطاها و گناهانی که بندگان صالح خداوند از آن‌ها دوری می‌ کردند ولی اکثر شما مرتکب می ‌شوید باخبریم.
 اگر عنایات و توجهات ما نبود مصائب و حوادث زندگی را شما را دربر می‌ گرفت و دشمنان شما را از بین می ‌بردند.

 احمد را از همان روزهای قبل از انقلاب و جلسات قرآن داخل مسجد می‌شناختم از همان دوران نوجوانی با بقیه همسالان خودش بازی می‌ کرد می ‌گفت و می ‌خندید...
 و اما به یاد ندارم که از او مکروهی دیده باشم تا چه رسد به این ‌که گناه کبیره از او سر بزند زندگی او مانند یک انسان عادی ادامه داشت اما اگر مدتی با او رفاقت داشتیم متوجه می ‌شدی که او یکی از بندگان خالص درگاه خداست.
 یک ‌بار برنامه بسیج تا ساعت ۳ بامداد ادامه  داشت.
 بعد احمد آهسته به شبستان مسجد رفت و مشغول نماز شب شد.
 من از دور او را نگاه می‌کردم حالت او تغییر کرده بود گویی خداوند در مقابلش ایستاده و مانند یک بنده ضعیف مشغول تکلم با پروردگار است.
 عبادت عاشقانه او بسیار عجیب بود آنچه که ما از نماز بزرگان شنیده بودیم در وجود احمدآقا می‌دیدم.
 قنوت نماز او طولانی شد آن ‌قدر که برای من سوال ایجاد کرد یعنی چه شده؟!
 بعد از نماز به سراغش رفتم از او پرسیدم احمد آقا توی قنوت نماز چیزی شده بود احمد همیشه در جواب ‌هایش فکر می‌کرد برای همین کمی فکر کرد و گفت. نه چیز خاصی نبود می ‌خواست طبق معمول موضوع را عوض کند اما آن ‌قدر اصرار کردم که مجبور شد حرف بزند.
 در قنوت نماز بودم که گویی از فضای مسجد خارج شدم نمی ‌دانی چه خبر بود آنچه که از زیبایی‌ های بهشت و عذاب‌ های جهنم گفته شده همه را دیدم! انبیا را دیدم که در کنار هم بودند....

  سوار یک  ماشین شدیم ما پشت ماشین نشسته بودیم و خودرو با سرعت حرکت می ‌کرد این ماشین هیچ حفاظی در اطراف خود نداشت در سر هر پیچ یکی ۲ نفر از کسانی که سوار شده بودند به پایین پرت می ‌شدند!
 جاده خراب بود ماشین هم با سرعت می ‌رفت یک‌ بار به اطرافم نگاه کردم و دیدم فقط من در پشت ماشین ماندم سر پیچ بعدی آن قدر با سرعت رفت که دست من هم جدا شد و نزدیک بود از ماشین پرت شوم.
 اما در آن لحظه آخر فریاد زدم یا صاحب الزمان عج در همین‌ حال یک  نفر دستم را گرفت.
 و اجازه نداد به زمین بیفتم من به سلامت توانست آن گردنه را رد کنم.
 در همین لحظه از خواب پریدم فهمیدم که باید در سخت ‌ترین شرایط دست از دامان امام زمان(عج) برنداریم وگرنه تندباد حوادث همه ما را نابود خواهد کرد.
 این ماجرا را احمد آقا در جمع بچه‌ های مسجد تعریف کرد.


 نام کتاب. عارفانه 

نویسنده کتاب. گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی


 نویسنده مطلب. سمیه شریفی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۲ - ۱۳۹۹/۸/۲۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه