سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

پیوندی ملکوتی
پیوند آسمانی حضرت محمد(ص) و حضزت خدیجه(س)

پیوندی ملکوتی

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
ملائک در شور و شعف و نشاط و غرق در نور و زمینیان شاد از این پیوند ملکوتی، پیوندی که ثمره آن کوثر است. خیر کثیر و فراوان و ام الائمه علیهم السلام .

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

پیوندی ملکوتی:

ملائک در شور و شعف و نشاط و غرق در نور و زمینیان شاد از این پیوند ملکوتی، پیوندی که ثمره آن کوثر است. خیر کثیر و فراوان و ام الائمه علیهم السلام .
آری حضرت محمد امین صلی الله و علیه و آله و سلم جوانی خوش سیما و خوش سیرت و امانتدار با حضرت خدیجه  پیوندی آسمانی می بندد و آغاز این پیمان مقدس، آغاز یاری دین خداوند تبارک و تعالست. زیرا حضرت خدیجه سلام الله علیها که بانویی متمکن و ثروتمند بود بعد از ازدواج با رسول مهربانی صلی الله و علیه و آله و سلم تمام دارایی و ثروت خویش را در راه خدا و دین رسول حق تعالی انفاق نمودند به گونه ای که در گاه ارتحال ملکوتیشان حتی درهمی برای حضرت باقی نمانده بود.
آری حضرت خدیجه سلام الله علیها در راه رضای حق، دامن تکانده  بودند. از بانویی که ندای دین  رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم را لبیک گفتند و اولین بانوی مسلمان بودند جز این انتظار نمی رفت.
... و کفو و همتای رسول مهربانی حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه و آله و سلم کسی جز حضرت خدیجه سلام الله علیها نمی توانست باشد. مادر ائمه اطهار علیهم السلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها باید در دامن مطهر و نورانی بانویی پاک سیرت و نجیب و عفیف پرورش یابد.
...و اینک باید از ایام الله پیوندهای ملکوتی و نورانی انسانهای کامل 'مظاهر اتم و اکمل درس زندگی آموخت درس ایثار و انفاق و اعتدال و همسرداری الهی ...
براستی ما این گونه ایم؟ افق دیدمان تا کجاست؟ آیا پیوندهایمان رنگ الهی دارد؟ و آیا می توان در عمل ما را مسلمان و مومن نام نهاد؟ یا انتخابها و رسم و رسوم و ولیمه های پیوندهایمان فرسنگها با مکتب و دیانتمان فاصله دارد؟


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۳ - ۱۳۹۹/۸/۱۰
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه