شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

نور زهرا (س) 
طوبای محبت

نور زهرا (س) 

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
خانم زهرا (ع) وقتی در مدینه نماز می‌خ واند پنج نور در مدینه منتشر می‌ شد؛ نور سفید، نور زد، نور سبز، نور قرمز و نور سیاه.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

نور زهرا (س):

 خانم زهرا (س) وقتی در مدینه نماز می‌خ واند پنج نور در مدینه منتشر می‌ شد؛ نور سفید، نور زد، نور سبز، نور قرمز و نور سیاه. سیاه هم بود که هیچ‌ کس خانم را نبیند. مثل چادر سیاهی که خانم‌ ها سرشان می‌ کنند. نور سیاه افضل النور است. نور سفید اول راه است؛ زیباست. نور سبز راهنماست. نور زرد برای معرفت و شناسایی است و غضب که جلوی اجنبی و شیطان بایستد. نور سیاه نور معرفت است؛ سر تا پا را می‌ گیرد. انگار شب تاریک است اما آن قدر شب شناس است که شب برایش روز است. تاریکی ها برای او روز روشن است. خانم زهرا (س) هر پنج تجلی را داشت. بعضی از اهل مدینه که صدق داشتند نور را مشاهده می ‌کردند ولی نمی ‌شناختند مال کجاست. درک نمی ‌کردند که از خانه فاطمه ( س) است. 
الان در این مجلس از آن‌ جا برای ما رزق می ‌آید. از دستگاه اهل بیت (ع) ریزش می‌ کند. یا این‌ که خودتان با اهل ‌بیت (ع) مربوط هستید و نور از خودتان است.
امیدوارم که شب نصف شب بیابید که ذات خود شماست. آن ‌جا دستگاه خیلی مفصل است. خداوند آنجا چراغ‌ های بزرگ و زیبا آفریده است، بگذارید روشن و زیبا شوید. «سُبحانَ رَبِکَ رَبِ العِزَةِ عَما  یَصِفونَ و سَلام عِلی المُرسَلینَ و الحَمدُلِلهِ رَبِ العالَمینَ». 
خدایا! قلوب شیعیان و دوستان را در هر جای عالم هستند به نور خودت مزین کند و اولیای خودت را هم از دنیا فراغت بده تا خیالشان راحت باشد و به این جزئیات که مربوط به دنیاست سرگرم نشوند و همیشه به نور محمد و آل محمد (ص) توجه داشته باشند و بر کسانی که برای ما سبب خیر شدن برکات خدا ببارد؛ از گذشتگان، از خوبان و پاکان، از انوار قدسی، از ملائکه مقرب، از پیامبران که خیلی برای ما زحمت کشیدند تا من و شما این ‌جا نشسته ‌ایم. 
سوره صافات آیه ۱۸۰،۱۸۲. 



منبع: طوبای محبت،مجالس حاج مجمد اسماعیل دولابی، ص ۹۸-۹۹

توسط: قربانی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۲ - ۱۳۹۹/۷/۲۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
 • چراغ روشنطوبای محبت
  چراغ روشن
  ::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
 • گنج ‌های پنهانطوبای محبت
  گنج ‌های پنهان
  ::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
 • هنر صدق طوبای محبت
  هنر صدق 
  ::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::