پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
کد مطلب: ۷۹۸۳

 
در سوگ نبی اکرم (ص) و امام حسن(ع)

 "سوگنامه  "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین < ::
از داغ عظمی رحلت شهادت گونه حضرت محمد صلی الله و علیه و آله و سلم رسول مهربانی، نگین دلربای انگشتر نبوت و شهادت مظلومانه و غریبانه امام حسن کریم اهل بیت و آقا علی ابن موسی الرضا علیهم السلام عرشیان نالانند و غبار یتیمی بر چهره فرشیان نشسته است .

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 "سوگنامه  "(1):

چقدر آخر این ماه سخت و سنگین است .
تمام آسمان و زمین بیقرار و غمگین است .
بزرگتر از غم امام حسن مجتبی علیه السلام و ضامن آهو امام رضا علیه السلام و فراق حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضرت محمد صلی الله و علیه و آله و سلم خاتم النبین است .
آری از داغ عظمی رحلت شهادت گونه حضرت محمد صلی الله و علیه و آله و سلم رسول مهربانی، نگین دلربای انگشتر نبوت و شهادت مظلومانه و غریبانه امام حسن کریم اهل بیت و آقا علی ابن موسی الرضا علیهم السلام عرشیان نالانند و غبار یتیمی بر چهره فرشیان نشسته است .
...و در غم ماتم عروج ملکوتی رسول حق، رحمت للعالمین خاطرات تلخ و شیرین و سهل و دشوار تقویم نبوت حضرتش یادآور اذهان شیعیان داغدار می گردد. خاطرات روزهای تبلیغ پنهانی رسول مهربانی، آزار و شکنجه رسول حق صلی الله و علیه و آله و سلم و اصحاب باوفای حضرتش داغ و زخم امت آخرالزمانی را تازه می نماید.
آری گویی همین دیروز بود خاطره تلخ خالی نمودن شکمبه بر سر مبارک حضرت و عکس العمل زیبای ایشان و احوالپرسی از دشمن جاهل و کوتاه فکر خویش، درس حلم و اغماض از خطاکار را به ما می آموزد. 
آری امروز مائیم و کلاسی به وسعت عالم ناسوت و شاگردی  مان به استادی رسول مهربانی ...
... و اینک مائیم و سیره و روش و خلق نیکوی رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم، رسول مهربانی که بخاطر اکمال اخلاق حسنه مبعوث گشته است.
... و مائیم و ثقلینی که میراث گرانبهای حضرتش، کتاب آسمانی حق و عترت مطهر رسول الله صلی الله و علیه و سلم که بسان ریسمانی گرانبها باید با دستان دل و قلب سلیم به حبل المتین عاشقانه و عارفانه چنگ زد تا گمراه نگردیم و کشتی وجود خویش را به ناخدایی چون رسول حق سپرد تا به اذن حق در تلاطم های سخت و امواج اقیانوس هستی دل نلرزد و به ساحل نجات رسید.
... و امروز وضوی عشق می سازیم و بر سجاده عشق و نیاز می نشینیم و با ذکر ملکوتی صلوات دهان دل و جان خوشبو می نمائیم و با نور صلوات تاریکی های وجودمان روشن گردد و به رسول حق و خاندان مطهر حضرتش تقرب جوئیم و قرب یابیم و دل بیقرارمان با ذکر نورانی صلوات آرام گیرد و قرار یابد. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۹:۶ - ۱۳۹۹/۷/۲۶
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه