سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

دین و زندگی

"دستهای گشاده "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
اگر قرار است ما منصوب به خانواده آسمانی خویش باشیم پس باید اهل جهاد در راه الله گردیم

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

"دستهای گشاده "(2):

آری اگر قرار است ما منصوب به خانواده آسمانی خویش باشیم پس باید اهل جهاد در راه الله گردیم به همین خاطر در زیارت عاشورا می خوانیم "بابی انت و امی" یا در ادعیه ای نورانی دیگر وارد شده "بابی انت و امی و نفسی و مالی و عثرتی" بدین معنا که پدر و مادر و جان و خانواده و همه کس من فدای شما باشد. 
...و اگر تا این حد اتصال و ارتباط تو با اهل بیت علیهم السلام زیاد است که تو در این راه از خود و خانواده و مال و ...می گذری و همه را فدای رسول الله صلی الله و علیه و سلم و خانواده آسمانیت می نمایی پس قطعا باید ندای ملکوتی "هل من ناصر ینصرنی" خانواده آسمانی خویش را تحت هر شرایطی لبیک گوی باشد. اگر غیر از این باشد در این رابطه جز نفاق چیزی نخواهد بود 
و همینگونه نسبت به جهاد مالی  ما باید انفاق نمائیم زیرا در این نوع جهاد ما در راه رضای حق و خانواده آسمانی خویش  هزینه می نمائیم.
آری طبیعی ترین هزینه کردن 'هزینه نمودن برای عیال و خانواده است. و این عمل مستحب است زیرا در دین مبین اسلام پدر موظف است در ازدواج فرزندان به آنان کمک مالی نماید. تا به استقلال مالی برسند. آیا ما برای امام زمانمان با میل و رغبت هزینه می نمائیم؟ آیا برای اهل بیت علیهم السلام همانند فرزندانمان با میل و رغبت هزینه می نمائیم؟ و این در حالیست که ما در ادعیه های وارده از معصومین علیهم السلام بارها و بارها به لسان و لفظ آمادگی خود را برای فدا نمودن پدر و مادرمان اعلام می کنیم؟ براستی علت نداشتن روحیه جهاد در ما چیست؟علت ترس داشتن ما از ورود به میدان جهاد چه مالی چه جانی چیست؟ آیا غیر از این است که ما هنوز به این معرفت که ما عضو خانواده آسمانی خویش هستیم نرسیده ایم؟ و به این باور زیبا دست نیافته ایم و این در حالیست که اهل بیت علیهم السلام دائما این نکته را به ما یادآور می شوند. ولی ما هنوز به این معرفت نرسیده ایم که ما فرزند امام زمانمان هستیم. زیرا اگر معرفت داشتیم در هزینه نمودن برای اهل بیت علیهم السلام دست و دلمان نمی لرزید.
آری باید دغدغه داشت باید عاشق اهل بیت علیهم السلام شد. و معشوقی غیر از معصومین علیهم السلام را لایق دلبستن و اعتماد ندید.
... و باید در این رهگذاربرای معشوق از نقد جان گذشت و جهاد نمود این جاست که خدا با جهاد ما را شادتر می نماید.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۶ - ۱۳۹۹/۷/۲۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه