دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
کد مطلب: ۷۹۶۸

مفهوم شهادت

"رفاقت با شهدا "

::> ولایت آنلاین، گروه شهدا < ::
آیا در خود این لیاقت را ایجاد کرده ایم که با مادر عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مونس و همدم گردیم؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

رفاقت با شهدا :

براستی ما تا کنون با چند شهید روابط دوستانه داشته ایم؟
آیا در خود این لیاقت را ایجاد کرده ایم که با مادر عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مونس و همدم گردیم؟ یا اینکه قیمت انسانیت خود را کم شمرده ایم؟ آیا با خانواده آسمانی خویش ارتباط الهی و نورانی پیدا نموده ایم؟
متاسفانه اگر گاها ارتباطی مابین ما و خانواده آسمانیمان وجود دارد عمومیست زیرا این ارتباط به مرحله شخصی و عاطفی نرسیده است. بلکه ارتباطی در حد به مناسبتهای مذهبی در هیات و مساجد و محفل ها بر پا می نماییم اما شخصا نتوانسته ایم ارتباطی نزدیک در حد عشق الهی در قلبمان ایجاد نمائیم.
براستی چند بار در طول عمرمان دلمان به معنای واقعی کلمه برای امام زمانمان تنگ شده و از سر دلتنگی و فراق نه از سر نیاز و رواشدن حاجات یا دفع ضرر و شرور دنیوی صبح آدینه ای وضوی عشق ساخته و بر سجاده نیاز نشسته و در فراق امام زمانمان ندبه سر داده ایم و همنوا با عاشقان حضرتش دعای پر فیض ندبه خوانده ایم؟ آیا عشقی آسمانی و ملکوتی را در قلبمان جای داده ایم؟ و حال آنکه مهربان خالقمان معشوقهای متعدد آسمانی برایمان خلق نموده است. از آقا علی اصغر شش ماهه علیه السلام و حضرت رقیه سه ساله سلام الله علیها تا این همه ائمه اطهار علیهم السلام تا اولیا الله و شهدا و عرفا و صلحاء ...
آیا لایق بوده ایم که با شهدا عهد ببندیم؟ مگر غیر از این است که شهدا احیاء عند ربهم یرزقون "هستند؟ چرا نتوانسته ایم با این شهدا که نمونه انسان تربیت یافته مکتب اهل بیت علیهم السلام هستند ارتباط صمیمی برقرار نمائیم؟
بیایید باقی مانده عمر فانی را در راه حضرت دوست و رسول حق صلی الله و علیه و آله و سلم و خانواده آیمانیمان صرف نمائیم زیرا تنها دوستی و رفاقت با خوبان و انسانهای کاملست که در آخرت نیز تداوم می یابد حتی  طبق روایات و آموزه های دین مقدسمان اسلام در روز محشر هر کس با دوست و رفیق خویش محشور می گردد و چه زیباست که در دنیا دوستان و رفقایی الهی برگزینیم تا در محشر و یوم الحسرت، حسرتی بر دل و جانمان بابت تنهایی و بی کسی و یا رفیق و همنشین ناخلف نباشد.


به به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۴ - ۱۳۹۹/۷/۲۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
 •  فرشته واقعی زندگینامه شهداء
   فرشته واقعی 
  ::> ولایت آنلاین، گروه شهدا < ::
 •  حربهزندگینامه شهداء
   حربه
  ::> ولایت آنلاین، گروه شهدا < ::
 • حکم اعدامزندگینامه شهداء
  حکم اعدام
  ::> ولایت آنلاین، گروه شهدا < ::