شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۹۵۰

امام شناسی

"امام حسین علیه السلام رحمت واسعه "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین < ::
چرا آنان که محبین امام حسین علیه السلام بودند و دعوت نامه برای امام زمان خویش فرستادند جز حزب شیطان گشتند و خسران کردند؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


"امام حسین علیه السلام رحمت واسعه "(2):

آری اینان در اثر این بینش و دیدگاه به کلی خالق خویش را که همانا حق است به دست فراموشی سپرده اند و تفاوت این دسته از انسانها با کافر این است که این گروه از ابتدا کافر نبوده اند بلکه ذکر خدا در یادشان بوده بلکه به ظاهر مسلمان نیز بوده و سخن از دین و دیانت به میان می آوردند. اما شیطان خدا و ذکر و یاد او را از خاطر و یادشان برد.
ممکن است تصور گردد که در کرب و بلا چیزی بنام شیطان وجود نداشته است.
براستی شیطان کجاست؟ چرا گاها ما با شیطان بیگانه ایم و مدام با دشمنان بیرونی در نبرد و تخاصم هستیم؟ و در گاه شکست هیچگاه در شکست هایمان به علل شکست خویش پی نمی بریم؟ چرا برخی افراد جز حزب شیطان می گردند؟ براستی چرا آنان که محبین امام حسین علیه السلام بودند و دعوت نامه برای امام زمان خویش فرستادند جز حزب شیطان گشتند و خسران کردند؟ براستی چرا اکثر ما شیطان را مدام لعن می نماییم و در عمل تابع او هستیم؟ آیا غیر از این است که ما شناخت و معرفتی عمیق نسبت به او و مکرها و دامها و ... او نداریم؟ براستی شیطان کجاست؟ آیا غیر از این است که دشمن ما خانگیست؟
... و خود شناسی به معنای شناخت دوست و دشمن خانگی است. زیرا باید هر دو را شناخت تا به معرفت نفس که مقدمه معرفت رب است رسید.
آری شیطان چون جنینی است که پوشیده از ماست و همگی ما بلا استثنا از مومن و کافر و حتی انبیا و اوصیا الهی  آبستن او هستیم "جعلنا لکل نبیا عدوا شیاطین الانس  و الجن  " و ما بی آنکه بدانیم او را لعن و نفرین می کنیم و به ظاهر از او می گریزیم این در حالیست که باید از خود بگریزیم و از شر و مکر خود به مهربان خالق خویش پناه ببریم زیرا از ماست که بر ماست و دشمن ما خانگیست .
...و باید همچون نبی اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم این جنین پنهان شده و این دشمن خانگی را آشکار نموده و او را تمام و کمال زندانی نمود تا از آسیب و فتنه و مکرش در امان ماند.
آیا ما این گونه ایم؟ یا چنان در ما آمیخته که قادر به بافتن و آشکار نمودن او نداریم چه رسد به در غل و زنجیر کشیدن شیطان درونی خویش ...

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۰ - ۱۳۹۹/۷/۲۲
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه