جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۸۴۸

معرفت عاشورایی (۹)
سلوک عاشورائیان

معرفت عاشورایی (۹)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
باید در این راه تشنگی کشید و گل وجود را عاشقانه، عارفانه پرپر نمود در طبق اخلاص نهاد و تقدیم مهربان خالقی نمود که هر لحظه منتظر خدا گونه شدن ماست.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

معرفت عاشورایی (9):

آری باید در این راه تشنگی کشید و گل وجود را عاشقانه، عارفانه پرپر نمود در طبق اخلاص نهاد و تقدیم مهربان خالقی نمود که هر لحظه منتظر خدا گونه شدن ماست.
... و باید در این مسیر خون دل ها خورد سختی ها کشید زیرا همه این ها نفس ما را غسل می دهند و تطهیر می نمایند.
آیا براستی رسول حق صلی الله و علیه و آله و سلم و اهل بیت مطهر ایشان نیازمند قطرات اشکهای ما یا سینه زدنهای ما هستند؟ هرگز این گونه نیست بلکه نتیجه این عزاداریها و سینه زدنهایمان باید در نیات و عملکردهان نمایان گردد باید  تیرگی هایی که ما قادر به تطهزر آنان نبودیم با نور ولایت تطهیر نماید.  
...و باید در این مسیر دست دلمان را به دستان مهربان امام حسین علیه السلام داد و همچون ارباب بی کفن خویش قطعه قطعه گردیم. باید در میادین سختی ها بتوان  غسل تطهیر نمود.

و ندای "هل من ناصر ینصرنی" ارباب بی کفنمان را هر لحظه لبیک گوی گردیم .زیرا اگر اینگونه نباشیم و این گونه نگردیم مهر ذلت و خواری را خود با دستانمان بر سرنوشت خویش و اهل بیتمن خواهیم زد. و هرگز روی سعادت را نخواهیم دید. .پس  باید لباس رزم علیه نفس اماره پوشید و بمیریم قبل از آنکه ما را بمیرانند و از خویشتن خویش در مکتب سرخ حسینی حساب بکشیم قبل از اینکه از ما حساب بکشند.
بیائید با مخالفت نفس خویش، دست از مخالفت امام زمان خویش برداریم و گردن خویش را برای خالق خاضع نماییم .تا بدین وسیله مشمول دعای خیر امام زمان خویش گردیم و رستگار شویم .زیرا کسی که مشمول دعای خیر امام زمان خویش گردد خداوند در روز خوف و ترس او را در پناه خویش ایمن می گرداند. و خداوند او را عزت عنایت می فرماید و در روز عطش اکبر وی را سیراب خواهد نمود.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۱ - ۱۳۹۹/۷/۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه