جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۸۴۶

 پذیرش قطعنامه مدبرانه و عاقلانه اما تحمیل قطعنامه، غیر مسئولانه بود
اخبار سیاسی

 پذیرش قطعنامه مدبرانه و عاقلانه اما تحمیل قطعنامه، غیر مسئولانه بود

::> ولایت آنلاین، گروه خبر < ::
قطعنامه، به خاطر ترس نبود؛ به خاطر هجوم دشمن نبود؛ به خاطر تهدید امریکا نبود؛ به ‌خاطر این نبود که امریکا ممکن است در امر جنگ دخالت کند. چون آمریکا، قبل از آن هم در امر جنگ دخالت می ‌کرد. وانگهی؛ اگر همه‌ دنیا در امر جنگ دخالت می ‌کردند، امام رضوان ‌اللَّه علیه، کسی نبود که رو برگرداند. بر نمی‌ گشت! آن، یک مسأله‌ داخلی بود؛ مسأله‌ دیگری بود.

اخبار سیاسی و اقتصادی:

 پذیرش قطعنامه مدبرانه و عاقلانه اما تحمیل قطعنامه، غیر مسئولانه بود:

 حمید رسایی، نماینده دوره های هشتم و نهم مجلس

با اینکه رهبر انقلاب امروز از خطر تحریف دفاع مقدس سخن گفتند اما سخنان ایشان تمام نشده، تحریف معنایی ‌اش آغاز شد. برخی کانال ‌ها و رسانه ‌های قلم به مزد، سخنان رهبر انقلاب درباره عاقلانه و مدبرانه بودن پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی امام خمینی (ره) را آغاز یک عقب‌ن شینی در برابر فشارهای آمریکا قلمداد کردند.

رهبر انقلاب درباره عملیات‌ های مختلف و تاکتیک‌ های بکار رفته در جنگ هشت ساله سخن گفتند و همه آنها را مدبرانه وعاقلانه توصیف کردند، سپس تاکید می ‌کنند حتی قبول قطعنامه که امام از آن به جام زهر یاد می ‌کند، در آن مقطع، کار مدبرانه و عاقلانه ‌ای بود.

آیا رهبر انقلاب، مسیر رساندن امام به جام زهر را عاقلانه و مدبرانه دانستند یا وقتی مسئولان وقت کشور، شرایطی بوجود آوردند که امام خمینی (ره) چاره ‌ای جز پذیرش قطعنامه نداشت، اصل این تصمیم را در آن زمان، مدبرانه و عاقلانه می ‌دانند. وقتی اکثر مسئولان ان روز کشور، جنگ را جدی نگرفته بودند، امام چه می‌ توانست بکند؟

 چرا امام گفت جام زهر و نگفت داروی تلخ! تعبیر "زهر" برای جایی‌ بکار می‌رود که گوینده، می‌ خواهد به مخاطبش بفهماند مایل به انجامش نبوده اما چاره ‌ای نداشته. سئوال این است چه کسانی امام را مجبور کردند تا در آن زمان، این تصمیم مدبرانه وعاقلانه را بگیرد.

در پاسخ به کسانی که بیانات امروز رهبر انقلاب درباره عاقلانه و مدبرانه بودن تصمیم امام خمینی (ره) در پذیرش قطعنامه را دلیلی بر حرکت درست هاشمی و روحانی در آن سال‌ها می‌ دانند، باید این بیانات امام خامنه ‌ای را هم یادآوری کرد:

"قطعنامه را هم که امام قبول کرد، به ‌خاطر این فشارها نبود. قبول قطعنامه از طرف امام، به خاطر فهرست مشکلاتی بود که مسؤولین آن روزِ امورِ اقتصادی کشورْ مقابلِ رویِ او گذاشتند و نشان دادند که کشور نمی‌  کِشد و نمی‌تواند جنگ را با این همه هزینه، ادامه دهد. امام مجبور شد و قطعنامه را پذیرفت. پذیرش قطعنامه، به خاطر ترس نبود؛ به خاطر هجوم دشمن نبود؛ به خاطر تهدید امریکا نبود؛ به ‌خاطر این نبود که امریکا ممکن است در امر جنگ دخالت کند. چون آمریکا، قبل از آن هم در امر جنگ دخالت می ‌کرد. وانگهی؛ اگر همه‌ دنیا در امر جنگ دخالت می ‌کردند، امام رضوان ‌اللَّه علیه، کسی نبود که رو برگرداند. بر نمی‌ گشت! آن، یک مسأله‌ داخلی بود؛ مسأله‌ دیگری بود.


بیانات در اجتماع پرشکوه زائران مرقد امام خمینی(ره) ۱۳۷۵/۳/۱۴


منبع: @bidariymelat

توسط: کلاته


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۰ - ۱۳۹۹/۷/۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه