سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

 رزق های بهشتی 
طوبای محبت

 رزق های بهشتی 

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
آیا وقتی که از روی محبت می ‌خوری بهشتی نیست؟ اگر از روی محبت بخوری و از روی محبت بخورانی این غذا بهشتی است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 رزق های بهشتی:

در دنیا هم، رزق بهشتی وجود دارد. اصلاً مؤمنین در دنیا هم رزق بهشتی می ‌خورند. آیا وقتی که از روی محبت می ‌خوری بهشتی نیست؟ اگر از روی محبت بخوری و از روی محبت بخورانی این غذا بهشتی است. سلام از روی محبت و سخن گفتن از روی محبت بهشتی است. غذاهای روحی و جسمی که از روی محبت می‌ خورید هم بهشتی است. امیدوارم تمام این ‌ها را راحت بفهمیم و درک کنیم. 
خدا ما را زنده زنده نزدیک برده است. می ‌برد اما با محبت، ولی متوجه نیستم. آدم با محبت جان می دهد و متوجه نیست. خدا می‌ داند اگر یکی از آن‌ هایی که خداوند در خزانه‌ اش دارد بیاید این‌ جا و با ما صحبت کند، همه را می‌ برد و به قصرهای بهشت می ‌نشاند و هیچ ملتفت هم نمی ‌شویم؛ نه حساب، نه کتاب، نه جهنم و نه قیامت صغری.

آن‌ جا خدا را می‌ بینیم، پیامبر(ص) و امام (ع) را می ‌بینیم. اگر نصیب شود، این‌قدر برای آن‌ها سهل و آسان است. با ما صحبت می ‌کند، ما هم کم‌ کم دل می ‌دهیم ، همین طور که داریم گوش می ‌دهیم ما را همراه کلامش می ‌برد؛ می ‌برد آن‌ جا که خودش نشسته است.
در قدیم، پیرزن‌ها و پیرمردهای خوبی داشتیم، الان هم داریم. الان بحمدالله جوان‌ های خوب هم زیاد داریم. خداوند دنیا را رشد داده است. دیوارهایش را برداشته‌ است. الان غیر از صد سال قبل است. مغز انسان خیلی بزرگ شده است. طبیعت هم بزرگ شده است. الان اگر یاد خدا بکنی خیلی بزرگ است. اگر حق یاد خدا بشود همه کره زمین را فرا می ‌گیرد. الان غیر از سابق است. البته اهل یقین همان وقت هم با همه جا حرف می‌ زدند. انان مغزهای شما خیلی پرکار است. خداوند به شما نصرت داده است که با ولایت و صدق و تقوی خودتان راه می ‌روید وگرنه مغزها در عالم متلاشی است؛ اگر اتفاقی آن طرف دنیا افتاده باشد به این طرف دنیا خبر می رسد. مغز انسان مگر چه قدر قوت دارد که همه این‌ها را بگیرد؟! 
در قدیم وقتی حرف همسایه را می ‌زدند می ‌گفت بابا من حوصله ندارم، رهایم کن. با این اوضاع دستگاه خیلی وسیع شده است. سفره فهم و ادراک و مهاجرت خیلی وسیع شده است. امیدوارم همه شما از غیبت و تهمت و امثال این‌ها درامان باشید. منبع: طوبای محبت،مجالس حاج مجمد اسماعیل دولابی، ص ۹۱-۹۲.

توسط: قربانی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۴ - ۱۳۹۹/۷/۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه