سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

روح پذیرش 
طوبای محبت

روح پذیرش 

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
 هر چه روایت در کتاب‌ها نوشته اند و به دست شما رسیده است مال شماست وگرنه خیلی چیزهاست که ائمه (ع) داشته ‌اند که نه نوشته شده است و نه گفته ‌شده است. آنچه هست قشنگ تحویل بگیرید و پیش بروید.  

بسم الله الرّحمن الرّحیم

روح پذیرش: 

 هر چه روایت در کتاب ‌ها نوشته اند و به دست شما رسیده است مال شماست وگرنه خیلی چیزهاست که ائمه (ع) داشته ‌اند که نه نوشته شده است و نه گفته ‌شده است. آنچه هست قشنگ تحویل بگیرید و پیش بروید.  
امیدوارم قلب‌ های ما روح پذیرش داشته باشد. روح پذیرش خیلی خوب است. از خدا بخواهید که قلب ‌هایتان پذیرش داشته باشد، پذیرش خوب ‌ها و قشنگ های خدا. هر چه را در راه خدا تشخیص دادی؛ ائمه (ع) را، مؤمنین را و دوستان آن‌ها را پذیرش داشته باش! موالیان و بزرگان ما هم مستغنی هستند، لیکن روح پذیرش، آدمی را قاطی می ‌کند. 
فرمود شما منتظر باشید که انتظار، کار انسان را به اوج می ‌رساند. یعنی برای کسی که منتظر حقیقی است، فرقی نیست که امام تشریف بیاورند یا نه. وقتی شما آماده هستی چه تأخیر بیفتد و چه تعجیل شود تفاوتی ندارد. البته این مقام برای بعضی است؛ آن ‌ها که انتظارشان کامل باشد. 
انتظار در ابتدا برای انسان رشد می ‌آورد و انسان را به جایی می ‌رساند. گویا کسی که منتظر او بوده‌ ایم آماده ‌است. دیگر انسان هیچ گونه نظری ندارد؛ شناخت و آشنا شد و از برکت انتظار، راحت شد. لذا روح پذیرش، انتظار را تکمیل می‌ کند.
بنده به لطف خدا روح پذیرش را دیده ‌ام. هر مؤمنی که روح پذیرش دارد، از موعظه اولیا، انبیا و پاکان و ناصحان زود به مقصد می‌ رسد. اصلاً در قلب او برای تحویل گرفتن، سفره پهن است؛ ایراد و اشکالی هم نمی‌ کند. سرش را این طرف و آن طرف هم نمی‌ کند، حاشیه هم نمی‌ زند. این‌ها نشانه ‌های روح پذیرش است. اگر بعضی چیزها هم عوضی باشد، قاطی داشته باشد، می ‌بیند از گلویش پایین نمی‌ رود، آن را در گوشه ‌ای می ‌گذارد. خدا چون به مؤمنین و دوستانش  چیز حرامی نمی ‌دهد. اگر نعوذبالله غدایش حرام باشد، یک ‌مرتبه گلویش گیر می ‌کند و با دو سرفه همه را بیرون می‌ ریزد. خدا نمی‌ خواهد به دوست ومیهمانش چیز حرام بدهد. گرچه دوست خدا روی  هر چه دست بگذارد و هرچه را اراده کند خیر و برکت و حلال دنیا و آخرت است و رزق بهشتی است. منبع: طوبای محبت،مجالس حاج مجمد اسماعیل دولابی، ص ۸۹-۹۰.

توسط: قربانی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۳ - ۱۳۹۹/۷/۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه