سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۸۳۲

سلوک عاشورائیان

"معرفت عاشورایی "(۷)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
اگر بدانیم که با هر گناهی که مرتکب می شویم در واقع تیشه به ریشه اعتقادات و باورهای دینی درون خویشتن خویش تحت عنوان توحید می زنیم، هرگز عریزیات را بر فطریات خویش ترجیح نخواهیم داد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


"معرفت عاشورایی "(7):

آری اگر بدانیم که با هر گناهی که مرتکب می شویم در واقع تیشه به ریشه اعتقادات و باورهای دینی درون خویشتن خویش تحت عنوان توحید می زنیم، هرگز عریزیات را بر فطریات خویش ترجیح نخواهیم داد. و تن به گناه چه کبیره چه صغیره نمی دهیم چون بوی تعفن گناه را احساس خواهیم نمود.
...و زیباترین بینشی که امام حسین علیه السلام به یاران با وفای خویش دادند که با آن بینش توانستند با آن همه سختی در نبرد نابرابر حق علیه باطل به زیباترین شکل مقاومت نمایند تفکیک میان زنده بودن و زندگی کردن بود .آری در میدان مبارزه خود و خدا، امام حسین علیه السلام الهی ترین بینش را به یاران خویش دادند که به وسیله همین بینش زیبا و الهی، بین خود و خدا، به عارفانه ترین شکل خدا را بر خود ترجیح دادند زیرتا آنان به خوبی فرق بین زندگی کردن و زنده بودن را در مکتب سرخ حسینی در کرب و بلا از مولایشان آموخته بودند آنان زنده بودن را بر زندگی کردن ترجیح دادند. شجاعانه عروج نمودند تا دین حق پا بر جا بماند.
... و براستی بین روح و جسم، روح را بر جسم ترجیح دادند زیرا آنان از معرفت نفس به معرفت حق رسیده بودند. و مصداق حدیث مولای عدالت حضرت علی علیه السلام گشتند آنجا که مولای عارفان فرمود "من عرف نفسه فقد عرف ربه "
آری ما نیز در هر میدان گناه و ابتلای خویش با چشم دل امام حسین علیه السلام را بنگریم و لشگریان باطل را .
...و با انتخاب خدا بر خویش حسینی گردیم و حسینی بمانیم. و در این راه باید مرارتها کشید و مجاهدت نمود زیرا حسینی شدن و به لقا الله پیوستن را به بهانه نخواهند داد بلکه باید بهایی گرانبها پرداخت نمود چرا که هر ارزشی بها دارد و به بهانه بدست نخواهد آمد.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۰ - ۱۳۹۹/۷/۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه