جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۷۳۱

معرفت عاشورایی (۵)
سلوک عاشورائیان

معرفت عاشورایی (۵)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
دومین گام در راه حسینی شدن پذیرش ولایت است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

معرفت عاشورایی (5):

دومین گام در راه حسینی شدن پذیرش ولایت است. زیرا رسول حق صلی الله و علیه و آله و سلم و اهل بیت مطهر ایشان واسطه فیض الهی و واسطه تزکیه نفس خلق الله هستند .
پس درود خدا بر حضرت محمد صلی الله و علیه و آله و سلم و اهل بیت مطهر ایشان برای موحدی که می خواهد در مسیر کرب و بلا حسینی شود از ملزومات طی طریق اوست. زیرا بعد از اینکه بینش ما توکلی گشت و خالق را وکیل خود قرار دادیم و این وکالت را بی چون و چرا های نفس پذیرفتیم دست توسل زدن به ولایت از اهم امورات است. زیرا وساطت و شفاعت احدالناسی غیراز بزرگواران در درگاه حق تعالی پذیرفته نیست.
آری بواسطه معرفت به امام  و ولی و پذیرش ولایت ایشان به معرفتی حقیقی و عمیق نسبت به حیات و مرگ دست می یابیم. همانگونه که آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام سعی در ناب نمودن بینش یاران خویش داشتند. پس اگر مرد ره هستیم باید بینشمان نسبت به حیات و مرگ بینشی ناب گردد و بینش ناب همان بینش حسینی است .بدین معنا که همان گونه که مرگ در نظر ارباب بی کفنمانبه گردن بند زیبای کشیده شده در گردن دخترکان جوان است برای ما نیز اینگونه باشد زیرا در مکتب ناب حسینی مرگ معدوم شدن حیات نیست بلکه مرگ تداوم حیات است آنهم حیاتی جاودانه ...
آری این مرگ از زندگی جدا نخواهد شد. بلکه دقیقا آن روی سکه حیاتست.
... و این جاست که مرگ در نزد ارباب بی کفن و یاران با وفایش شیرین تر از عسل است. زیرا بینش یاران امام حسین علیه السلام نسبت به حیات و مرگ بینشی الهی و حسینی است. حال اگر ما از مرگ بترسیم بخاطر بینش نادرست ما نسبت به حیات و مرگست.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۲ - ۱۳۹۹/۶/۱۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه