سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

عرفه روز آشتی با فطرت الهی
ارتباط با خدا

عرفه روز آشتی با فطرت الهی

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
بیایید در روز عرفه به خداوند مهربان خویش تا اندازه ای امیدوار باشیم که جرات گناه کردن پیدا نکنیم و از او تا اندازه ای بترسیم که از رحمت او نا امید نگردیم .

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

عرفه روز آشتی با فطرت الهی:

روز عرفه که سجاده ای به وسعت هستی گسترده است بیایید با خالق خویش پیمان ببندیم. 
آری بیایید به خداوند مهربان خویش تا اندازه ای امیدوار باشیم که جرات گناه کردن پیدا نکنیم و از او تا اندازه ای بترسیم که از رحمت او نا امید نگردیم.
...و باید همواره در وادی عبودیت بین خوف و رجا قدم برداشت بدین معنا که نه چندان به بخشش و رافت خالق خویش امیدوار بود که گناهان خویش را به دست فراموشی بسپاریم و پرده دری نماییم و به امید بخشش خالق بی مهابا گردیم و با همین دیدگاه به قعر چاه گمراهی هبوط نماییم و از احسن تقویم خویش به اسفل السافلین سقوط نماییم و نه چندان از رحمت خالق مهربان خویش نا امید گردیم که هرگز وضوی عشق نسازیم و بر سجاده نیاز و توبه و انابه ننشینیم و روزگار خویش با نا امیدی سپری نماییم و هر روز و هر لحظه و هر ثانیه از خدای خویش که از رگ گردن به ما نزدیکتر است دور و دورتر گردیم و باب توبه را بر خویش مسدود بنگریم. 
آری عرفه است و روز بازگشت به فطرت پاک الهی، روز میثاق با خالق عشق و گذشت، روز بخشش خود و دیگران، روز رحمت خالق بر بندگانست.
... و باید در روز عرفه دعای عرفه را با معرفت خواند و با ارباب بی کفن خویش همنوا شد و دل و جان را آماده قربانی نمودن در مسلخ عشق خالق نمود.
... و اینک عرفه است و فرصتی دیگر برای عشق بازی با خالق  خوبیهاست. 
پس بیایید بگذریم و بگذاریم و به درون خویش سفر نماییم و با فطرت الهی خویش آشتی نماییم و به این باور زیبا برسیم که ما روحی الهی هستیم سوار بر مرکب جسم خویشتن خویش هستیم و عرفه یعنی روز تسلط و حاکمیت روح الهی بر جسم خاکی ما؛ عرفه یعنی از فرش به عرش رسیدن و نگاه دلمان از زمین به آسمان کشیده شود و  آسمانی و حسینی  گشتن دلمانست. 
الهی بحق مولای عشق با نگاهی ما را برای خویش بخر و دل و جانمان را حسینی گردان. 
آمین یا رب العالمین 


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(ع) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۵/۱۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه