سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

انفاق در راه خانواده آسمانی (۳)
سبک زندگی اسلامی

انفاق در راه خانواده آسمانی (۳)

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
تنها عزادار بودن و غمگین بودن در غم اهل بیت علیهم السلام کافی نیست زیرا گرچه عزادار بودن از ظلمی که به اهل بیت علیهم السلام در طول تاریخ شده نیکو و پسندیده است ولی برای رشد معنوی و تقربمان به خانواده آسمانیمان هرگز کافی نیست  و باید ما نیز برای گرفتن انتقام از ظالمین  تلاشی داشته باشیم. 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

انفاق در راه خانواده آسمانی (3):

آیا به محبت اهل بیت علیهم السلام نسبت به خودمان شک و شبهه ای در دل و ذهن داریم؟ مگر غیر از این است که حب اهل بیت علیهم السلام نسبت به ما بی نهایت و بی دریغ ست آنجا که شخصی خدمت امام صادق علیه السلام رسید عرض کرد "اللهم صل علی محمد و اهل بیته"حضرت فرمودند: اینگونه صلوات نفرست بگو "اللهم صل علی محمد و آل محمد" که شما هم که جز آل محمد هستید را در بر بگیرد .
آری در این روایت امام صادق علیه السلام به این نکته مهم اشاره می فرمایند که آل محمد من و شما هستیم و یا در زیارت پر برکت عاشورا آنجا که می خوانیم "ان یرزقنی طلب ثارک و ان یرزقنی طلب ثاری "
باید به این درک برسیم که ما چه کسی هستیم ریشه و اصالتمان کجاست؟ والا اگر به این باور نرسیم که ریشه و اصالت و خانواده آسمانی مان اهل بیت علیهم السلام هستند تا آخر عمر خویش ممکنست مومنانه زندگی کنیم اما اصلا تقرب و عشقی در زندگی و ذهن و قلبمان وجود نخواهد داشت  لذا باید بفهمیم که فرزند امام زمان خویش هستیم به این درک برسیم که آقا چقدر ما را دوست دارند و عواطف حضرت نسبت به تک تک ما قوی و سرشار است.
آری باید بدانیم نگاه حضرت به تک تک ما چگونه است؟
... و باید نگاه مهربان حضرت را به خود احساس کرد و این نگاه را عزیز و محترم شمرد. 
 براستی مگرغیر از این است که در ادعیه و زیارات طرز درست دعا کردن و زیبا طلب نمودن از خالق را به ما آموخته اند؟ و چه دعایی خیرتر و عارفانه تر و عاشقانه تر از اینکه به ما آموخته اند از خدا، کنار اهل بیت علیهم السلام بودن را طلب نماییم آیا از این کرامت و نگاه بالاتر داریم؟
... و آیا ظلم به خود و خسران برایمان نیست که ما در خدمت به امام زمانمان بخل بورزیم؟
آری مگر غیر از این است که  "لیلی از مجنون بسی مجنونتر بود؟
... و ما باید نوع نگاه خویش را به خانواده آسمانیمان تغییر بدهیم. ما به عنوان یک فرزند  که با پدر خویش روبرو می شویم  و خواسته هایی از مولایمان داریم عشق ورزی هایی داریم که در این عشق ورزیها و دلتنگی هایی که یک فرزند خلف با پدر خویش دارد مسلما دلشوره های مهم ما این است که پدرمان را دوستداریم و از ظلمهایی که به خانواده آسمانیمان خصوصا امام زمانمان شده در رنج و عذابیم و از ظالمین در حق رسول الله صل الله و علیه و سلم و خاندان مطهر ایشان تا ابد بیزاریم و ظالمین را لعنت می نماییم. و از کسانی که در حال حاضر هم ظلم در حق اهل بیت علیهم السلام می نمایند متنفریم  و سپس دلتنگی هایمان برای گرفتن انتقام از ظالمین به اهل بیت علیهم السلام آغاز می شود.
و باید بدانیم این انتقام گرفتن عمل کوچکی نیست زیرا کار مردان مرد است کار مردان بزرگ تاریخ است زیرا هر کسی اهلیت گرفتن انتقام از ظالمین اهل بیت علیهم السلام را ندارد. روح انتقام سراغ هر کسی نمی آید. لذا خیلی انسان باید به بلوغ فکری و معنوی و ذهنی و قلبی برسد که روح انتقام در او زنده گردد. و تنها عزادار بودن و غمگین بودن در غم اهل بیت علیهم السلام کافی نیست زیرا گرچه عزادار بودن از ظلمی که به اهل بیت علیهم السلام در طول تاریخ شده نیکو و پسندیده است ولی برای رشد معنوی و تقربمان به خانواده آسمانیمان هرگز کافی نیست  و باید ما نیز برای گرفتن انتقام از ظالمین  تلاشی داشته باشیم. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۴/۱۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه