چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۳۰۳

درسهای عاشورایی (۳)
کلام اسلامی

درسهای عاشورایی (۳)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
پیامبر خدا با این وجود که کلید خزائن آسمان و زمین در دستان مبارک حضرتست ب ا این وصف به آنچه خدا میخ واست راضی بودند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

درسهای عاشورایی (3):

پیامبر خدا با این وجود که کلید خزائن آسمان و زمین در دستان مبارک حضرتست ب ا این وصف به آنچه خدا میخ واست راضی بودند اصولا قاعده همین است و ما باید همین مسیر را طی نماییم لذا اگر تمایل داشته باشیم که در ازای خوبیها و انفاقها و کمالاتمان دیده بشویم و از ما تجلیل و تمجید شود در این صورت ما هرگز حرکتی به سمت خدایی شدن نداشته ایم بلکه سر جای خود در جا زده ایم و حرکتی به سمت مقام محمود نداشته ایم زیرا برای رسیدن به مقام محمود باید از خویشتن خویش گذشت تا به مقام محمود رسید و این مقام حاصل نمیشود مگر به معامله با خالق ...
... و در معامله با خالق، انسان از غیر خدا قطع امید و طمع می نماید و تشویقها و تمجید ها با سرزنش کردن دیگران برایش فرقی ندارد زیرا او فقط و فقط خدا را می بیند و رضای او را می طلبد.
آری مقام رضا مقامیست که به راحتی بدست نمی آید الا با مجاهده و جهاد اکبر و پا روی نفس گذاشتن و میل خویش را به مسلخ عشق بردن و قربانی میل خالق و خانواده آسمانی نمودن است  
آری باید جمله جان شد تا رخ جانان در آینه دل و جان دید .باید منیت را سربرید تا نفس مطمئنه گشت و ندای یا ایتها النفس المطمئنه الخالق را با گوش جان شنید و "ارجعی الی ربک"حضرت عشق را با جان دل  لبیک گوی گشت این جاست که مشمول "فادخلی فی عبادی و فادخلی جنتی" خواهیم گشت.
... و اینک دهه کرامت است و میلاد ضامن آهو، پناه بی پناهان آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام نزدیک است بیایید کبوتر دل  را به بارگاه ملکوتی حضرتش پرواز دهیم و گدای کویش گردیم تا حضرت دوست مقام رضا را عطایمان نماید و به یمن نگاه مهربان حضرتش همواره ریزه خوار خوان کرم و نعمتش گردیم.


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۴/۱۲
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه