پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
کد مطلب: ۷۲۴۹

غربت امام زمان (عج)
مهدویت

غربت امام زمان (عج)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
کسی که تنهایی و غربت و آوارگی امام زمان(عج) جان و دلش را به آتش می کشد این شخص با کسی که این تنهایی را می فهمد ولی هیچ قدمی برای رهایی امام زمان(عج) خویش از پس پرده غیبت انجام نمی دهد. فرسنگها فاصله خواهد داشت.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

غربت امام زمان (عج):

کسی که تنهایی و غربت و آوارگی امام زمان(عج) جان و دلش را به آتش می کشد این شخص با کسی که این تنهایی را می فهمد ولی هیچ قدمی برای رهایی امام زمان(عج) خویش از پس پرده غیبت انجام نمی دهد. فرسنگها فاصله خواهد داشت.
آری فردی که عاشق مولای خویش است آرام و قرار ندارد و مدام دلتنگ است و خواب بر چشمانش حرام خواهد شد. چنین شخصی دائم در تلاش و تکاپوست. این فرد شب زنده دار و خستگی ناپذیر است. و هدفمند است و در تصمیم و عزم خویش  جدیت دارد. 
براستی آیا ما اینگونه ایم؟ یا اینکه ما از  کمترین تلاش را برای مولای غریب خویش دریغ می ورزیم. و کمترین کاری که ما میتوانیم برای امام زمانمان انجام بدهیم دعا کردن در حق امام زمانمان است.
 آیا ما امام زمانمان را در دعاهایمان شریک می گردانیم؟
محمد حنفیه برادر سید الشهداعلیه السلام زمانی که امام حسین علیه السلام را نصیحت می کند حضرت سعی می کنند به او هدف و فلسفه قیام  مقدس خویش را تفهیم نمایند متاسفانه محمد حنفیه توجیهات عقلانی می نماید واما  این شخص با اینکه  انسانی پاک و بی آلایش بود و روح جهاد داشتند و سالها در رکاب امیرالمومنین علی علیه السلام جنگیده بود. اما حسی که سیدالشهدا داشتند در او وجود نداشت. به همین خاطر امام حسین علیه السلام خطاب به او می فرماید اگر تو نمی توانی بامن به جهاد بیایی لااقل در حق من دعا کن. 
آری سیدالشهدا چون برادرش را قبول داشتند و برادر حضرت فردی مومن بود و دعا مومن در درگاه خالق موثر است. لذا حضرت  از او می خواهند که در حقشان دعا نماید. 
آری امام زمان(عج) بحدی تنها و غریب هستند و به قدری آوارگی ایشان را آزار می دهد. و این مظلومیت و طرد شدگی برای حضرت آزار دهنده است که دائما به شیعیان خویش می فرماید:
برای من زیاد دعا کنید.
آیا ما همین یک کار را برای امام زمان خویش انجام می دهیم؟ متاسفانه برخی از ما همین حداقل کار را از ولی امر و صاحب اختیار و ولی نعمتمان دریغ می کنیم. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۳/۳۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه