سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

شفاعت نماز
بهترین عبادت

شفاعت نماز

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
نهی کردن نماز بدین معناست که صورت ملکوتی نماز، نمازگزار را از فحشا و منکر نهی می نماید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

شفاعت نماز:

خداوند در کلام صادقش می فرماید: نماز ما را از فحشا و منکر نهی می کند و نهی کردن نماز بدین معناست که صورت ملکوتی نماز، نمازگزار را از فحشا و منکر نهی می نماید. و شفاعت نماز چیزی جز این نمی تواند باشد. لذا اینگونه است که نماز شفیع ما می گردد. بنابراین اگر نمازمان نمازی با برکت و نورانی باشد و در عالم برزخ متولد گردد و دارای حیات شود همین نماز دستگیر وجود ملکوتی و برزخی مان خواهد شد. و همین دستگیری مانع بسیاری از لغزشها در ما می گردد. زیرا بسیاری از لغزشها و فتنه ها و آفات را نمازمان خصوصا نماز اول وقتمان از ما دفع می نماید. پس یادمان باشد مبادا حق نماز را ضایع نماییم و دل نماز را با کاهلی درآن و به تاخیر انداختن وقت نماز بشکنیم. و در این صورت  مورد لعن و نفرین نماز قرار بگیریم چرا که گاها برخی از مشکلاتمان بخاطر نفرین نمودن نماز در حق ما است.
... و نهی کردن نماز از نوع تکلم و امر و نهی ما نمی تواند باشد بلکه ملکه شدن نماز در ما، مانع از ارتکابمان به گناه می گردد. و در این که فحشا و منکر چیست؟ همانا گفته شده فحشا و منکر دو موجود هستند و در ادامه آیه خداوند می فرماید ذکر خدا اکبر و بزرگتر از هر چیزیست .پس باید نماز را برای ذکر خداوند به پا داشت .زیرا نماز دستان دل نمازگزار را در دست ذکر الله قرار خواهد داد. و ذکر الله همانا رسول حق و اهل بیت مطهر ایشان علیهم السلام می باشند. و بدین معنا نماز شفیع بین ما و اهل بیت علیهم السلام خواهد بود.
در روایت از معصوم علیه السلام واردشده که تارک نماز از شفاعت ما اهل بیت محروم خواهد شد. 
براستی آیا غیر از این است که جمع بندی تمام این آیات و روایات خبرها از عالم ملکوت به ما می رساند؟ لذا برای پیمودن سیر الی الله باید بعد از توکل بخدا و معرفت نفس و رب به نماز تمسک جست. زیرا نماز تنها استاد اخلاق و رفیق و همراه و همدم و هادی ما در دنیا و برزخ و آخرت خواهد بود.
آری نماز همه سرمایه ما در دنیا و آخرت است که ما را به فلاح دنیا و آخرت می رساند و می چشاند. 
آری نماز بالاترین و پر خیر و برکت ترین ذکر الهیست. که باید به آن تمسک جست و آن را به پا داشت تا دستگیر دلمان گردد و ما را از ظلمت جهالتبه  نور معرفت بکشاند و بچشاند و به همین خاطر است که اگر در فردای قیامتی که آمدنش محققست نمازمان مورد قبول درگاه حق قرار بگیرد سایر اعمال و افعالمان نیز مورد قبول قرار خواهد گرفت و در ترازوی اعمالمان هیچ عملی وزین تر و سنگین تر از نماز نخواهد بود.  
امید است ما از نمازگزاران واقعی به شمار آییم. 
آمین یا رب العالمین


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۹ - ۱۳۹۹/۳/۱۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه