سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۱۷۱

مقام نوری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها 
مقامات حضرت زهرا (س)

مقام نوری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها 

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین <::
کسانی که بخدا علاقه دارند و حب الله در قلب و جانشان جای گرفته است  مادر محبین الله؛ قطع و یقین حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خواهد بود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

مقام نوری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها: 

آری کار خورشید عالم تاب معرفی کردن نسبتهاست و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ام الوجود نیز اینگونه اند.
... و باید ما نیز از جنس مادر وجود خویش گردیم تا به حضرتش نزدیک گردیم.
آری کسانی که بخدا علاقه دارند و حب الله در قلب و جانشان جای گرفته است  مادر محبین الله؛ قطع و یقین حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خواهد بود. براستی نسبت ما به ام الوجود خویش  چگونه است؟ از آنجا که  اهل بیت علیهم السلام به این مهم همواره توجه ویژه داشته اند. و علت این اهمیت  نقش ویژه داشتن حضرت در زندگی ما و حتی زندگی پیامبر مهربانی و مولای عرفان و عدالت حضرت علی علیه السلام است. تا جایی که در حدیثی قدسی از خداوند است که فرمود ای پیامبر اگر تو نبودی عالم را نمی آفریدم و اگر علی نبود تو را نمی آفریدم و اگر فاطمه نبود شما را نمی آفریدم. این مهم برایمان باید قابل توجه گردد. 
آری آنجا که رسول حق می فرماید: فاطمه مادر من است جای تدبر و تاملی عارفانه دارد. براستی "ام ابیها" به چه معناست؟ و معنای اگر حضرت فاطمه سلام الله علیها نبود خداوند پیامبر و حضرت علی علیه السلام را خلق نمی فرمود چیست؟ باید دانست که رزق مالی و معنوی و عاطفی ما از کانال و مجری نورانی فاطمی به ما می رسد. و اراده مهربان خالقمان بر این تعلق گرفته است که خیر و فیوضات را از کانال ام الوجود حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به ما برساند. و لذا زمانی که برای رسول مهربانی و نور خالقمان اراده فرموده که از کانال حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها فیض برساند پس برای ما نیز به طریق اولی اینگونه خواهد بود.
امام زمان(عج) فرمودند که "من در دختر پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم اسوه حسنه دارم" و این جمله نورانی بدین معناست که الگوی امام زمان روحی له الفدا حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست. و چشم حضرت حجت به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست. براستی حضرت فاطمه زهرا سلام الله چه کسی را تایید و اعمالش را امضا می فرماید؟ زیرا هر کس را مادر هستی تایید نمایند به یقین آن شخص مورد تاییدات امام زمان روحی له الفدا خواهد بود و لذا هر کس هر چیز که دارد از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست و هر کس توفیق هر عمل خیری را داشته است این توفیق از حضرتش بوده و هست و خواهد بود.


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۳/۱۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه