سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۱۷۰

شکار کرکس ها (۲)
همگام با شهیدان

شکار کرکس ها (۲)

::> ولایت آنلاین، گروه شهداء <::
چون منطقه ی نقشه برداری خارج از شهر بود. احتمال تهدید ضد انقلاب وجود داشت و این آزمایشی مناسب برای گروه بود...

بسم الله الرّحمن الرّحیم

شکار کرکس ها:

فصل اول: 

سپاه پیرانش می خواست روی آن ارتفاع، پاسگاهی مشرف به شهر ایجاد کند که کنترل رفت و آمد ضد انقلاب به شهر میسر گردد. برای انجام این کار لازم بود نخست جاده ای ایجاد شود و تهیه طرح آن به عنوان موضوع آزمایش گروه نقشه برداری تعیین شده بود. با این که حجم عملیات کم بود، نقشه برداری، تعیین مسیر و تهیه پروفیل های عرضی و طول جاده، پیچیدگی های خاص برداشت و طراحی مسیر های بلند دارا بود. چون منطقه ی نقشه برداری خارج از شهر بود. احتمال تهدید ضد انقلاب وجود داشت و این آزمایشی مناسب برای گروه بود. 
طبق روال، پس از ورود به شهر، به مهندسی سپاه رفتم. مهندسی سپاه پیرانشهر در مکان پاسگاه ژاندارمری مستقر شده بود. پاسگاه یک ساختمان یک طبقه قدیمی و محکم داشت و محوطه ی آن با دیوار و سیم خاردار به ارتفاع دو تا دو نیم متر محصور شده بود. نمای ساختمان از سنگ مالون و به خاطر داشتن کنگرهایی در اطراف پشت بام، از دور و در بین دیگر ساختمان های شهر به خوبی قابل تشخیص بود. پاسگاه از چند اتاق ها به هال وسط ساختمان باز می شد.

هنگام ورود ما، مسئول مهندسی پیرانشهر نیز آن جا حضور داشت. پس از سلام و احوال پرسی، اعضا و مسئول گروه را معرفی کردم و از او خواستم اتاقی به گروه بدهید تا کارهای نقشه کشی را هم همان جا انجام دهند. مسئول مهندسی، گروه را در بزرگترین اتاق اسکان داد و اعضا وسایل شخصی، ابزار نقشه برداری و میز نقشه کشی را به آن اتاق بردند. پیش از غروب آفتاب، مسئول مهندسی، اعضای گروه را در هال ساختمان جمع کردد گفت: (بهتر است قبل از تاریک شدن هوا اسلحه و همه ی خشاب هایتان را کنترل کنید و وقتی از سالم بودن اسلحه و پر بودن خشاب هایتان مطمئن شدید، فشنگ های ذخیره را در کیسه ای ریخته و در کنار اسلحه بگذارید تا به محض شنیدن صدای اولین شلیک گلوله از طرف ضد انقلاب، با اسلحه در هال حاضر شوید، آن وقت بهتان می گویم که وظیفه هر کس چیست.)

ادامه دارد.....


نویسنده: محمد ستاری وفایی


نویسنده مطلب: مهدیه شهدادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۳/۱۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه