سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۱۶۴

شیطان شناسی (۶)
گناه شناسی

شیطان شناسی (۶)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
خداوند عشق شعاع رحمتش بر همگان یکسان می تابد و اگر روزی بیاید که برما نتابد این محرومیت از ما و درونمان نشات میگیرد ولا غیر ...

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

شیطان شناسی (6):

آری باید در راه درست زندگی کردن گام برداریم و از نعمات الهی استفاده کنیم ولی این نعمات را از آن خود نبینیم.
...و باید بدانیم بیچارگی ما در دنیا چاره دارد والا اگر ازامکانات دنیایی و نعمات الهی برای چاره بیچارگی خویش بهره نگیریم همواره بیچاره خواهیم ماند و در این رهگذر اسما الهی امکانات ماست چرا که مهربان خالقمان هم از روح الهی در ما دمیده و بدین وسیله  قادرمان ساخته که  باذن و یاد خودش از فرشتگان مقرب درگاه الهی بالاتر رویم. و هم در نفسانیات و بعد مادی با حیوانات مشترکمان ساخته است که همین اشتراک و تمرکز بی رویه بر روی این بعد نهادن قادر است ما را به اسفل السافلین بکشاند و اضل تر و گمراهتر از حیواناتمان گرداند.
... و حال آنکه  خالق از رگ گردن به ما نزدیک تر است و هر جا که باشیم خدا با ماست و از ما غافل نخواهد بود و اگر بعد و قربی باشد از سوی ماست والا خداوند عشق شعاع رحمتش بر همگان یکسان می تابد و اگر روزی بیاید که برما نتابد این محرومیت از ما و درونمان نشات میگیرد ولا غیر ...
آری خداوند غفور و ستار و جبار است و چون اسما الهی عینیت دارند اگر ما عینیت اسما الهی را ادراک نماییم قادر خواهبم بود اسماالهی را ظهور بدهیم و از عجز خویش به قدرت الهی پناه ببریم. 
آری اسما الهی تنها در الفاظ خلاصه نمی شوند. بلکه اسما مظاهر دارند و باید به مظاهر اسما الهی راه یافت .و دعاهای حضرات فقط در حرف زدن و گفتگو با مهربان خالق خلاصه نمی شود بلکه پله عروح برای خانواده آسمانی ماست چرا که این بزرگواران با اسما الهی به سمت لقا الله حرکت می نمودند. براستی ما در حین خواندن ادعیه نورانی سفارش شده از معصومین علیهم السلام حال دلمان اینگونه است؟ یا فقط دعا را می خوانیم که خوانده باشیم؟
... و حال اینکه ما لفظ دعا را می خوانیم بدون درک معنا به خاطر مصائب خویش ناله و زاری سر می دهیم.
براستی این چه مصیبتی است که بر سر روح و روان خویش آورده ایم؟ و حال آنکه خالق بخاطر ما شیطان را از درگاه خویش راند و در حین حال بخاطر ترک اولی پدرمان آدم و مادرمان حوا  اسما الهی را از ما نگرفته است؟ و لذا در جایگاه استعاذه خالقمان برایمان پناهگاههای بی شمار گذاشته است و در این وادی هرگز ما را به حال خویش رها ننموده است. و فقط و فقط از ما تلاش و تکاپو می خواهد تا ما را به ملکوت برساند و بچشاند و بکشاند.
آری باید قدر انسانیت خویش بدانیم و مسئولیت پذیر باشیم. و با دشمن خویش دوستی ننماییم. و حال آنکه خداوند ما را بی نهایت دوست می دارد و برای هدف والایی ما را خلق نموده است واین در حالیست که ما انفاقمان را نمازمان نمازمان، دنیایمان و ... را دوست داریم و همه این ها یعنی دوست داشتن شیطان.
آیا غیر از این است که با این دوست داشتنها و وابستگی هایمان جز عبد شیطان نیستیم و جز راه شیطان نمی پیماییم؟

آیا شیطان بخاطر دوست داشتن عبادت خویش از سجده بر انسان امتناع نورزید؟ 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۳/۱۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه