سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۱۶۳

شیطان شناسی (۵)
گناه شناسی

شیطان شناسی (۵)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
متاسفانه با نیم نگاهی که به مجالس دعا و ادعیه و عزاداریهایی که برای ائمه اطهار علیهم السلام بر پا می نماییم متوجه می شویم که هیچ کدام زمینه را برای ظهور مولایمان فراهم نخواهد آورد چرا که امام زمانمان مجلس قوی و شجاع نیاز دارد. مجلس عرفان و معرفت می طلبند.

بسم الله الرحمن الرحیم 

شیطان شناسی (5):

خداوند بخاطر انسان، شیطان را از درگاه خویش راند و از طرفی اسما الهی را با هبوط آدم و حوا  به زمین از آنان نگرفت .بلکه به اندازه دم و باز دم های ما برایشان پناهگاه قرار داد.
آری بندگان با تمام فقرشان در وسط ثروت نشسته اند. و کافیست با کمی خرج همت به سوی ثروتها و مواهب الهی دست دراز نمایند تا بستانند. و در این رهگذر باید عین را دید تا اسما را با جان دل چشید و چشاند. والا با ذهن و حرف کسی اثر و ثمره ای از اسما الهی نخواهد چشید. و شیرینی آن به کامش نخواهد نشست.
آری خداوند پادشاهیست که همه چیزش را به بنده بخشیده و بالای سر بندگان است. و با وجود این همه نعمت الهی چرا باید احساس ضعف و بیچارگی و ناتوانی نمود و با ادعیه بد برخورد نماییم؟چرا ادعیه ای که در اوج زیبایی هستند ما بدون توجه به عمق و معنای آنان از کنارشان می گذریم؟ و حال آنکه اگر ادعیه را با توجه به عمق و معنایش بخوانیم ما را قدم ها به مهربان خالقمان نزدیک و نزدیکتر می نمایند و اگر ما یک قدم به سوی خالق برداریم مهربان خالقمان 'شیطان را میلیاردها قدم از ما دور خواهد نمود. همانگونه که از روز اول و ازل خداوند شیطان را به خاطر سجده نکردن به بنده خوار نمود و قبل از این که انسان از بهشت به زمین هبوط نماید. شیطان به وسیله مهربان خالقمان از بهشت رانده شد. پس باید از شر وسواس شیطان به خدای قادر پناهنده شد چرا که اگر داخل در پناهگاه امن الهی گردیم قوی و قدرتمند خواهیم شد. اما ما بسان تشنگانی هستیم که فقط آرزوی نوشیدن آب را در دل و ذهن می پرورانیم براستی تا چه زمان از فرط تشنگی لع لع باید زد و آب در درونمان باشد و ما از آن غافل باشیم؟ چرا از خود به خدا هجرت نمی کنیم و عمر به بطالت می گذرانیم؟ چرا بدنبال اسما الهی در درون نیستیم؟ این همه عجز و ناله بدون امید و تکاپو چرا؟ براستی برونی که ما ساختیم و درونی که خراب کرده ایم به چه کار امام زمانمان می آید؟ آیا غیر از این است که مولای غریبمان، شیعه شجاع و بیدار می طلبند؟ متاسفانه با نیم نگاهی که به مجالس دعا و ادعیه و عزاداریهایی که برای ائمه اطهار علیهم السلام بر پا می نماییم متوجه می شویم که هیچ کدام زمینه را برای ظهور مولایمان فراهم نخواهد آورد چرا که امام زمانمان مجلس قوی و شجاع نیاز دارد. مجلس عرفان و معرفت می طلبند.
... و اینک بیایید شیعه گردیم و منتظر و لایق عهد بستن با حسین زمانمان گردیم که اگر غیر از این باشیم خسران دیده ایم و زیانکار ...
آری باید متاع عمر فانی را در طبق اخلاص نهاد به خدا و خانواده آسمانی  تقدیم نمود تا از آسیب شیاطین انس و جن و فتنه های آخرالزمان در امان بمانیم. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خذم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۳/۱۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه