سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۱۵۲

شیطان شناسی (۲)
گناه شناسی

شیطان شناسی (۲)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
نزاع و اختلاف باعث می شود که به تعبیر شیطان طرفین نزاع و اختلاف مثل گوی در اختیار او قرار می گیرند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

شیطان شناسی (2):

از معصوم علیه السلام سوال کردند آیا امکان دارد مومن مرتکب عمل زنا شود؟ حضرت فرمودند: بله 
عرض کردند مومن دروغ می گوید؟ فرمود: خیر، مومن دروغ نمی گوید .
از حضرت سوال کردند چرا کسی که زنا می کند به کفر کشیده نمی شود اما کسی که دروغ می گوید به کفر نزدیک می شود؟ فرمودند ؛زناکار تحت تاثیر میل درونی خود مرتکب زنا می شود اما هیچ کس از دروغ لذتی نمی برد.
... و لذا با وجود منفور بودن دروغگویی تا جاییکه در روایت دروغ به عنوان کلید همه بدی ها معرفی شده حضرت می فرماید: اگر در جایی برای رفع اختلاف نیاز به دروغ گفتن بود این دروغگویی مجاز است.
آری نزاع و اختلاف باعث می شود که به تعبیر شیطان طرفین نزاع و اختلاف مثل گوی در اختیار او قرار می گیرند. و لذا در گاه غضب و اختلاف و درگیری دو نفر، هیچ یک از آن دو بنده خدا نخواهند بود بلکه بنده شیطان هستند پس باید ما به این مهم توجه داشته باشیم که حفظ ارتباطات برایمان مثل ناموس محترم باشد در این میان  از جمله ارتباطات زن و شوهر، خواهر و برادر، والدین و فرزندان، دوستان باید به گونه ای باشد که تحت هیچ شرایطی  به دعوا و درگیری و اختلاف و فتنه کشیده نشود. و الا اگر به دعوا کشیده بشود کسی که در این دعوا مقصر است منفور خواهد بود و مورد نفرین معصومین علیهم السلام قرار خواهد گرفت.
... و در این میان آنچه که بسیار مهم است. این است که اگر جایی درگیری پیش آمد باید ما آتش خاموش کن این درگیری باشیم نه آتش بیار معرکه  گردیم. لذا دزر روابط فردی خداوند در قرآن کریم می فرماید: "اتقوا الله و اصلحوا ذات بینکم" بترسید از خدا و میان خودتان را اصلاح نمایید. بدین معنا که اگر زن و شوهر، خواهر و برادر و... با هم اختلاف پیدا کردند بترسند از این که به عذاب الیم الهی گرفتار گردند. و همیشه کسی که در آشتی پیش قدم می گردد یک قدم به خالق نزدیکتر خواهد بود. و محبوب خدا می گردد. لذا پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم فرمودند: هر کس با تو قطع کرد تو بسراغ او برو، به کسی که به تو بدی می نماید تو در مقابل به او خوبی کن. بدین معنا که نه تنها ما در چنین مواردی حق کینه بدل گرفتن و تلافی و نفرین کردن نیز کردن نداریم بلکه باید متقابلا به او نیکی کنیم لذا نباید بدیهای دیگران ما را شعله ور نماید و باید این اصل را هرگز فراموش نکنیم که تنفر مان از بدی های دیگران نباید ما را به آتش کینه و خشم بکشاند زیرا اگر اینگونه باشد ما در باشگاه امتحان الهی بازنده خواهیم بود. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۳/۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه