سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

صفات صابر
دین و زندگی

صفات صابر

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
انسان اگر بدنبال سعادت در دنیا و آخرتست  باید در برابر حوادث زندگی استوار و ثابت قدم باشد.

بسم الله الرّحمن الرحیم 

صفات صابر:

 از آنجا که مدرسه رمضان، مدرسه صبر است. و صبر کلید دست یابی به همه نعم الهیست لذا در روایات رسول حق و خاندان مطهر ایشان به صبر پیشه نمودن و دیگران را به صبر سفارش نمودن سفارش شده است و مهربان خالقمان در سوره مبارک والعصر به این نکته مهم اشاره می فرماید: قسم به عصر که همه انسانها در خسران هستند مگر کسانی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام بدهند و یکدیگر را به حق و صبر توصیه و سفارش نمایند. لذا انسان پذیرنده حق و  صابر در فراز و نشیبها و دشواری های زندگی استوار و ثابت قدم است زیرا انسان اگر بدنبال سعادت در دنیا و آخرتست  باید در برابر حوادث زندگی استوار و ثابت قدم باشد. براستی اگر شهدای عالیقدر و جوانمردمان در راه جهاد الهی استوار نبودند امروز کشور اسلامیمان از اقتدار کنونی خویش برخوردار نبود.
آری اگر امت اسلامی ما اهل صبر نبودند امروز در این جایگاه فاخر عزت و اقتدار نبودند.
... و یکی از دشواریها همین بیماری و ویروس منحوس کروناست که امت اسلامی در برابر آن مومنانه ایستاده اند و قدمهایشان مبتنی بر علم و ثابت قدم است. دیگر از نشانه های فرد صابر العزم فی اعمال البر مومن صابر در برابر انجام اعمال نیک صبور و استوار و ثابت قدم است. چون زمانی که انسان مبادرت به انجام کار نیک و حسنه ای میکند شیطان به عناوین مختلف سعی دارد او را از آن کار نیک باز بدارد یا در حین عمل یا بعد از عمل، این حسنه را به گناه آلوده نماید لذا برای انجام اعمال نیک نیز صبر و استقامت در برابر وسوسه های شیطان نیاز است. 
... و دیگر از صفات فرد صابر، صبر در برابر معصیت است انسان صابر در برابر ارتکاب به معصیت صبر پیشه می کند و مرتکب معصیت نمی شود که همین صبر برای او اجر عظیم در درگاه خالق منان خواهد داشت.
... و دیگر از ویژگیهای فرد صابر، صبر در برابر نعمات الهی است چرا که مومن صابر به هنگام خوشی و روی آوردن نعمات الهی هرگز طغیان نمی کند و خدا را فراموش نمی نماید چرا که حال او در خوشی و ناخوشی در دادن ها و گرفتنها و یکیست به خاطرمقام رضا و صبری که خالق به او عنایت فرموده یکسان است.


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی

 


تاریخ ارسال مطلب: ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۳/۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه