سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

عجز در برابر خالق، پناه بردن به خالق
دین و زندگی

عجز در برابر خالق، پناه بردن به خالق

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
عجز اعترافیست به اینکه من عبد تو هستم ولی در عین حال به اذن تو قادرم اسمای تو را بر تن نمایم.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

عجز در برابر خالق، پناه بردن به خالق:

عجز اعترافیست به اینکه من عبد تو هستم ولی در عین حال به اذن تو قادرم اسمای تو را بر تن نمایم. لذا اصل و ریشه اعوذ بالله این است و جز این نیست و الا گفتن اعوذ بالله بدین معنا نیست که ما بی تابی و جزع و فزع کنیم و در دعاهای عمومی گریه و ناله سر بدهیم و در دعاهای خصوصی نیز طلبکار باشیم. بدین معنا که باید تمام اموراتمان سر جای خودش باشد گویی وظیفه خالق و اهل یست مطهر رسول حق رفع و رجوع تمامی مشگلات ماست. لذا این گونه ادراکها و عجزها و ... هیچ یک از ما را تغییر نداده است. چرا که خداوند عجز ما را با تعلیم اسما و اتصاف به اسما و راه و روش برداشته است لذا ما عاجزیم اما عاجزی که نفخه نفس های رحمانی خالق و تعلیم اسما الهی هستیم. و تمام این ها به معنای پناه بردن به خداست. در غیر این صورت پناه بردن ما پناه بردنی خیالی و توهمیست. زیرا پناه  بردن به خالق عین حرکت است که متاسفانه در ما مسلمین جز رکود و نشستن و توقع و طمع بی جا از انسانهای کامل جایگاهی ندارد تا جایی که بی تحرک می نشینیم تا قوت روزانه ما نیز به واسطه این عزیزان به ما برسد.  
آری باید حقیقت خدا را درون خویش یافت. والا همه چیزمان بر باد خواهد رفت. باید چگونگی استفاده از اسما را آموخت. و این در حالیست که متخلق شدن به اسما برایمان آرزو شده است و حال آنکه عین ذات ما عبد است و باید بفهمیم که عین ذات عبد جوهریست که کنه آن ربوبیت است. ما پر از دارایی هستیم منتها راه استفاده از دارایی های درون را نیاموخته ایم باید از طریق عقل درونی و عقل بیرونی راه استفاده از دارایی های درون را آموخت.
براستی چگونه می شود خالق به بنده عاجز، مسکین، مستکین و... در دنیا این توان را بدهد که با آرد کردن گندم و نان درست کردن و استفاده از آن و یا یادگیری پختن انواع غذاها و استفاده از نعمات الهی موجود در کائنات امورات دنیایی خویش را بگذراند اما راه و روش سعادتمند شدن اخروی بنده را به او نشان ندهد؟
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۳/۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه