شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

رهایی از قیود و کفهای زندگی (۲)
سبک زندگی اسلامی

رهایی از قیود و کفهای زندگی (۲)

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
باطن هایمان را گاها خراب می کنیم و در ظاهر علی علی گویانیم و خوب می دانیم که اینان جز لقلقه زبان چیزی نخواهد بود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

رهایی از قیود و کفهای زندگی (2):

باطن هایمان را گاها خراب می کنیم و در ظاهر علی علی گویانیم و خوب می دانیم که اینان جز لقلقه زبان چیزی نخواهد بود.
براستی کدام رفتار ما شبیه مولا علی علیه السلام و خانواده آسمانی ماست که به زبان نام زیبای مولای عدالت و عرفان را بر زبان جاری می کنیم؟ براستی ما چه سنخیتی با قرآن ناطق داریم که در شب های قدر کتاب نورانی حق را بر سر می گیریم و بک یا الله و ... الهی بمحمد به فاطمه و به علی گویان اشگ بر گونه هایمان جاری می نماییم؟
... و چه نیکوست که در ایام الله رمضان در شب و روز آن ساعتی را به تفکر بنشینیم و تفکری سازنده داشته باشیم چرا که ثواب و اجر یک ساعت تفکر سازنده در عرش الهی از 70 سال عبادت برتر و والاتر خواهد بود.
بیایید به خود آییم و از خودیت و منیت بگذریم و در این ایام باقی مانده ماه ضیافت الله سفری بدرون داشته باشیم و امام درون خویش را دریابیم و در رهگذر معرفت نفس به معرفت الله و معرفت ولی برسیم و به ولایت درونمان دست یابیم.
بیایید در این ماه عزیزتولد دوباره از خود به خدا و خانواده آسمانی داشته باشیم چرا که برای هر انسانی دوبار تولد است یک بار از مادر زمینی خویش و بار دوم که سرنوشت سازترین تولدهاست از ام و مادر وجودمانست.
آیا ما در مرحله تولد دوم خویشیم یا هنوز در تولد اول خویشیم و سرگرم به بازیچه های دنیای فانی هستیم؟ آیا وقت آن نرسیده که از ام وجود خویش متولد گردیم؟
... و باید بر لب جوی نشست و گذر سریع و بی امان عمر رفته و اندک فرصت باقی مانده را دید و دست از بازیگوشی و بازیچه شدن و بیراهه رفتنها کشید.
آری چشم ها را باید شست جور دیگر باید به دنیای فانی نگریست باید چشم سر را بست و با کنار زدن قیود دست و پا گیر باذن و یاری حق چشم دل را به ملکوت گشود این گونه است که به فطرت خویش باز می گردیم  زیرا ما ز بالاییم و بالا می رویم پس حال که چنین است باید آسمانی شد و آسمانی زیست.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۲/۲۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه