شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

نگاه الهی
خداشناسی

نگاه الهی

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
نگاه خدا مهربانترین نگاه عالم و گرمابخش سردیهای زندگی است. 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

نگاه الهی:

نگاه خدا مهربانترین نگاه عالم و گرمابخش سردیهای زندگی است. 
آری مهربان خالق جانشین تمام نداشتن های ماست و با نگاه و یادش دل بی قرار آرام می گیرد.
... و یادمان باشد که اگر ما به سوی خدا می رویم اولین گام را ما برنداشته ایم بلکه اولین گام عاشقی را مهربان خالقمان به سویمان برداشته است چرا که از سوی معشوق میل و کشش نباشد کوشش عاشق بینوای مسکین ناتوانی چون مخلوقات به جایی نخواهد رسید و حال آنکه اگر عبادتی کنیم و انفاقی نماییم توفیقی از سوی خالقست و هرگز متعلق به ما نخواهد بود.
... و  در این میان کسانی که زر اندوزی می نمایند و وابسته به مال دنیا هستند و در راه خدا انفاق نمی کنند بنا به فرموده مهربان خالقمان بشارت عذاب الیم انتظارشان را می کشد و دردی که این جا حس نکردند فردای قیامت درد را با تمام وجود حس خواهند کرد. واین است معنای عذاب الیمی که خالق صادق الوعد وعده اش را به منافقان و سست ایمانان  فرموده است.
آری عذاب الیم برای کسانیست که هرگز دردی را حس نکردند و  فردای قیامت نیز کسانی که به مال و منال فانی دنیوی خویش چسبیده بودند و مالکیت اعتباری خویش را به توهم و خیال برای خود مالکیت حقیقی پنداشتند و در نتیجه اهل انفاق و پرداخت خمس و زکات نبودند همان دردی را که فقرا در دنیا کشیدند فردای قیامت به آنان دهها برابر خواهند چشاند چرا که دنیا مزرعه آخرت است و هم نعمات بهشتی عملکرد انسان نیکو کار خواهد بود و هم عذاب الیم عملکرد عمل فرد خسیس و متوهم و منافق خواهد بود چرا که هر آهی که فقرا در دنیا بواسطه فقر و تنگدستی خویش کشیدند به افراد متمکنی که از انفاق کردن و پرداخت حق الناس و حق امام امتناع می کردند مهر داغ بر پهلوها و پیشانی و پشت آنان گذاشته  خواهد شد و به آنان  خطاب می شود که این است چیزی که اندوخته می کردید. 
آری به خاطرعدم انفاق یا پشت به فقرا کردند یا چهره در هم کشیدند و به پهلو خم کردن از کنار فقرا گذشته اند. لذا طلا و نقره های دنیا بدرد آنان نخواهد خورد چون جنس این ها زر و زیورها  آخرتی نیست بلکه جنسشان دنیائیست و مالکان دنیایی آنان  نهایتا تا لب گوربا آن مال و منال خواهند بود پس باید این طلا و نقره ها را به جنس  آخرت تبدیل نماییم. باید با طلا و نقره هایمان در راه خالق دل بدست بیاوریم و با بردن آنها  صرافی عالم و انفاق نمودن در سرای جاودان" بهشت تجری من تحت الانهار" خواهد بود والا اگر جنس طلا و نقره از جنس بی تفاوتی و وابستگی به طلا و نقره دنیایی باشد در فردای قیامت به  مهر داغ گداخته تبدیل خواهد شد.
آری باید اموالمان را با انفاق و گره گشایی و اینکه حواسمان به دیگری بودن صرافی نماییم و ماه مبارک رمضان که  ماه انفاق در راه محبوبست. باید اموال را در راه خدا صرف نمود حتی اگر زبانمان در صرافی دنیا صرف سخن چینی و دلشکستن باشدهمین زبان ما را به جهنم خواهد بود و اگر زبانمان زبان دل به دست آوردن و کسب خیرت گردد یقینا  نفس ما را به نفس مطمئنه  مبدل خواهد نمود. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۲/۱۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه