سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۰۰۰

عدل مهدوی (۴)
مهدویت

عدل مهدوی (۴)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
امروز باید جلوه اسم عدل الهی برای ما کاملا ملموس باشد تا بعد از ظهور و خروج از سختی ها همه چیز به زیباترین شکل در حکومت عدالت محور حضرت به کام جانمان بنشیند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

عدل مهدوی (4):

در غیبت نوقمانی از وجود مقدس امام صادق علیه السلام روایت شده که عمق سختی های دوران ظهور امام زمان(عج) با سختی ها و جنگها و آرامش همراه است.  لذا امواج گوناگونی است که در مقابل حضرت قد علم می کنند و بعد از این امواج، دریای بیکران بحار عدل حضرت ظهور پیدا می نماید لذا در این مرحله بحرانی که فقط مرحله خاص غربالست غربال شدنها غوغا خواهد کرد و اکثریت این غربالها مختص به کسانیست که همگی منتظر امام زمان (عج) بوده اند و دشوارترین نوع غربال می باشد. چرا که به عدل در دین و پذیرش آن   غربال خواهند شد سپس امواج بعدی در خصوص کسانیست که از غربال دین و پذیرش دین بسلامت گذر کرده اند که در این موج نوبت غربال آنها در اجرای عدالت در بعد اقتصاد و سیاست و در ابعاد گوناگون زندگی فردی و اجتماعی افراد خواهد شد. 
... و این ها همه تجلی عدل الهی است که ما باید در امروز غیبت این تجلی را درک و طالب آن باشیم آری امروز باید جلوه اسم عدل الهی برای ما کاملا ملموس باشد تا بعد از ظهور و خروج از سختی ها همه چیز به زیباترین شکل در حکومت عدالت محور حضرت به کام جانمان بنشیند. چرا که در رستاخیز صغری حضرت و اوایل ظهور از این امواج بی شمار هستند. لذا باید امروز معنای عدل را بفهمیم تا فردا در این امواج غرق نگردیم البته برخی تصور می کنند با به پایان زساندن امواج دوران غیبت همه سختی ها به پایان رسیده است در حالی که هرگز این گونه نیست چرا که این پایان، در واقع آغاز امواج سخت تر خواهد بود. پس باید معنای عدل را امروز درک نماییم و بدانیم که عدل غیر از احسان خواهد بود چرا که در احسان گذشت و اغماض خواهد بود ولی در عدل اینگونه نیست.
آری در زمان ظهور حضرت حجت دستگاههای قضایی تعطیل خواهند شد و خود حضرت  که عین العدل  و عین قضاوت هستند قضاوت و حکم خواهند نمود چرا که حضرت مظهر اسم قضاوت الهیست به عبارتی حضرت قضای الهی هستند.
ای پس از سو القضا حسن القضا ...
...و حضرت خود حسن القضای الهی اند .لذا هر حکمی بدهند احسن خواهد بود 
براستی ما با این همه جهل تا چه اندازه می توانیم پذیرای این حقایق شیرین  باشیم؟
ادامه دارد...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۲/۲
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه