سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۹۹۹

عدل مهدوی (۳)
مهدویت

عدل مهدوی (۳)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
در حقیقت تمام ادیان الهی اصل عدالت را سنت و قانون الهی حاکم بر جامعه بشری می دانند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

عدل مهدوی (3):

در حقیقت تمام ادیان الهی اصل عدالت را سنت و قانون الهی حاکم بر جامعه بشری می دانند.
آری پس ما که آرزوی عضویت در صف اعوان و یاران حضرت حجت را در دل می پرورانیم باید آگاه باشیم که حاکمیت حضرت همراه با عدل است و لاغیر ... چرا که عدل یک جریان تشریفاتی نیست .بلکه  عدل، جلوات اسم عادل است  و صفت حضرت حق تعالی است.
آری اگر هستی امروز نظمی دارد بر اساس عدل الهیست. "بعدل قامت السموات و الارض" اگر "والشمس تجری لمستقر لها" است "ذلک تقدیر العزیز الحکیم" است این تقدیر این استقرار همگی به عدل الهیست. و نیز اگر زمین پا بر جاست به عدل الهی است چرا که نظام تکوین همگی به عدل الهی می چرخند و محور تشریع و محور صعود انسان و محور ارتقای او و همچنین خلیفه الهی او در روی زمین  همانا پذیرش عدل الهی در تکوین و تشریع  است .لذا در تمامی ادیان که همگی در نزد خداوند تبارک و تعالی اسلام است تاکید به برقراری عدل الهی داشته  و دارد و خواهد داشت و دین مبین اسلام که در مراتب و برهه هایی از زمان به گونه ای خاص ظهور کرده است و کاملترین مرتبه دین در اسلام در جلوه خاتم صلی الله و علیه و آله طیبین و طاهرین ظهور نموده است محوری اساسی آن عدل و اجرای عدالت است خلاصه اینکه از حضرت آدم تا حضرت خاتم هدفشان  یکی بوده است و آن اجرای عدل الهیست  که کمال عدل هم در دین اسلام به واسطه نبی مکرم ظهور کرده است. 
در تفسیر نور الثقلین جلد 3 راوی می گوید به وجود مقدس امام سجاد علیه السلام عرضه داشتم مرا به حقیقت جامعی که همه شریعتها به عنوان دین آن را داشته اند خبر بدهید حضرت فرمود مسئله قول حق و حاکمیت به عدل و وفای به عهد جریان جامع در تمام ادیان الهیست. و در روایتی از حضرت علی علیه السلام وارد شده که فرمودند "العدل حیات الاحکام" عدل مایه حیات احکام است بدین معنا که حیات و نوع بودن احکام اعم از احکام تکوینی و تشریعی عدل است.
امام صادق علیه السلام در بحار جلد 75 در شرح آیه شریفه "اعلموا ان الله یحیی الارض بعد موتها" بدانید خداوند زمین را بعد از مرگش زنده خواهد کرد. فرمودند: بعد از جور و ستم حضرت حق تعالی زمین را زنده خواهد کرد.
آری در حقیقت مرگ زمین جور است و حیات آن به اجرای عدل است .پس اگر امروز زمین را جور و ستم فراگرفته است بخاطر مردن زمین است اما  فردای ظهور زمین به وسیله اجرای عدل با دستان مهربان حضرت حجت روحی له الفدا زنده خواهد شد و حال اگر ما به عنوان شیعه محب معنای عدل را درک نکنیم اگر به عنوان کسانی که آرزوی یاری مجری عدل الهی را در دل می پرورانیم طالب این عدالت نباشیم به طبع فردای ظهور اولین کسانی خواهیم بود که در مقابل حضرت قیام خواهیم کرد.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۲/۲
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه