پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

در خانه بمانیم 
اخلاق عملی

در خانه بمانیم 

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
در این بحران وظیفه ما رعایت بهداشت می باشد. البته وظایف دیگری هم برای همه هست از جمله  درمان کردن مردم یا مبتلا نشدن و همچنین فراهم کردن زمینه نابود شدن این ویروس منحوس در کشور عزیزمان.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

کرونا ویروس

در خانه بمانیم:

 آری در این بحران وظیفه ما رعایت بهداشت می باشد. البته وظایف دیگری هم برای همه هست از جمله  درمان کردن مردم یا مبتلا نشدن و همچنین فراهم کردن زمینه نابود شدن این ویروس منحوس در کشور عزیزمان طیبعتا همه از حیث وجدانی و شرعی و به حکم انسانیت مسئول هستیم و اگر ما در انجام وظایف فردی و اجتماعی خود در این زمینه کوتاهی و سهل انگاری کنیم یقینا خداوند تبارک و تعالی ما را مورد مواخذه قرار خواهد داد. و در صورتی که درست و به جا به وظایف خویش عمل نماییم مزد و اجر و پاداش به ما عطا می فرماید.
اما در رابطه با بحث اجتماعی این معضل خیلی از عزیزان از مال و دارایی خویش انفاق می نمایند یا کمک های جامعه اسلامی را جمع آوری می کنند تا به این وسیله گامی در جهت یاری رسانی به افراد آسیب پذیر جامعه بردارند.
...و در این رهگذر هستند صاحبان املاکی که به حکم انسانیت و وظیفه الهی و شرعی رعایت حال مستاجرین را نموده اند. یا طلبکارانی که در زمینه مدارا نمودن با بدهکاران گامهای مثبتی را برداشته اند.
... و اما نکته مهم این است که ما در شیوع این بیماری نقش نداشته باشیم این وظیفه تک تک ماست. لذا باید اصول قرنطینه خانگی را رعایت نماییم و این خود مبارزه با نفس محسوب می شود چرا که همین مواقع وسوس های شیطان خناس شروع می شودما باید  پا روی نفس بگذاریم خصوصا در این ایام نوروز که باب دید و بازدیدها و سفرها و تفریحات نوروزی باز است. امسال با این بحران به این باور برسیم که به گونه ای دیگر هم می توان ابراز علاقه و محبت به عزیزان و اطرافیان داشت. و الا اگر قادر به دفع وسوسه شیطان نباشیم جان خود و عزیزانمان و هموطنانمان  را به خطر خواهیم انداخت. از طرفی توهین بزرگی به فرشته های زمینی جامعه پزشکی که  شبانه روز مشغول امداد رسانی هستند می کنیم . و این در حالیست که فشار های زیادی اعم از روحی و جسمی و عاطفی بر این قشر مخلص و فداکار در این برهه از زمان وارد شده است فشارهایی از قبیل دوری از خانواده دست و پنجه نرم کردن با خطر و ...
...و اینک در این بحران وظیفه ماست که دوشادوش این عزیزان با ماندن در سنگر خانه هایمان  بیاری خدا و عنایات خاصه امام زمانمان کرونا را شکست بدهیم. 
ادامه دارد ....


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۱/۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه