پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۸۹۷

انسان ۲۵۰ ساله
امام شناسی

انسان ۲۵۰ ساله

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین <::
باید زندگی ائمه اطهار علیهم السلام را بسان انسانی ۲۵۰ ساله به حساب آورد. چرا که ائمه علیهم السلام اولاً نور واحد هستند و ثانیاً اهداف و برنامه ریزی های این بزرگواران یکی بوده و هرگز از هم جدا نبوده و نیستند و نخواهد بود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

انسان 250 ساله:

آری باید زندگی ائمه اطهار علیهم السلام را بسان انسانی 250 ساله به حساب آورد.
چرا که ائمه علیهم السلام اولاً نور واحد هستند و ثانیاً اهداف و برنامه ریزی های این بزرگواران یکی بوده و هرگز از هم جدا نبوده و نیستند و نخواهد بود.
...و آقا موسی بن جعفر علیه السلام، یقیناً به خاطر جو حاکم بر جامعه و حکومت آن زمان، در خفا و پنهان زندگی می کردند. چون خفقان تا حدی بود که خلیفه وقت لعنه الله علیه، افراد را به دربار احضار می کرد و از آنان در مورد مکان زندگی حضرت سؤال می کرد.
به راستی خفقان و جو حاکم بر جامعه تا چه حد باید مسموم باشد که حضرت برای مدتی، به مخفی زندگی کردن بشوند؟
... و درعین حال آقا موسی بن جعفر علیه السلام، روحیه مبارزه تشکیلاتی در ابعاد وسیع داشتند به گونه ای که در تمام آحاد اسلامی حضرت به حول و قوه الهی یار و اصحاب داشتند. و این گونه نبود که حضرت در برابر ظلم و جور حکام وقت ظالم سکوت اختیار نمایند به راستی اگر حضرت اهل سازش و سکوت بودند نیازی به دربند و اسارت نمودن حضرت، آن هم سال های متوالی، با آن همه شکنجه های سخت و طاقت فرسا بود؟ لذا چون حکام ظالم وقت از ناحیه روحیه حق طلبی و ظلم ستیزی حضرت احساس خطر می کردند متوسل به زور و فشار و حتی زندانی نمودن حضرت می شدند که خوشبختانه مکرشان هم بنا به وعده و قول حضرت حق که فرموده: و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین: بی اثر بود چون حتی در کنج سیاه چاله های نمور، هم امورات مؤمنین و مؤمنات با دستان مهربان و باکفایت آقا موسی بن جعفر علیه السلام بود چرا که این اراده حضرت حق است که زمین هیچ گاه از حجت و ولی خدا خالی نخواهد ماند.
آری آیا این عقلایی است که یک چنین شخصیت مقدر، متوکل به قدرت لایزالی الهی، مدیر و مدبر و دارای دوستان و هوادارانی مخلص و جان برکف در سراسر بلاد اسلامی جهان، نعوذبالله منزوی گردد و امورات امت اسلام دربست در اختیار حکام جور و الحاد بیفتد؟ آیا عقل سلیم و سرشت پاک می تواند پذیرای این مطلب باشد.
... آقا و مولایمان حضرت موسی بن جعفر علیه السلام همواره کانون خطر برای پایه های سست، حکام ظالم دوران حضرتش بوده لذا هارون ملعون، تصمیم گرفت که این خطر را از سر راه حکومت ظلم و جور خودش، به خیال خام و کودکانه خویش بردارد. به همین خاطر دستور داد مولایمان را از مدینه دستگیر کردند البته شخصیت آقا موسی بن جعفر علیه السلام در درون سیاه چال، همان مشعل روشنگر خارج از سیاه چال بود.
...و حق این گونه است حرکت و جهاد اسلامی متکی به قرآن، حتی در سخت ترین شرایط هم با عنایات حضرت حق متوقف نخواهد ماند و تاریخ اسلام و سیره و روش نورانی رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم و خاندان شجاع حضرتش، بیانگر استمرار این مبارزه نستوه و خستگی ناپذیر است.
آری زندگی و سیره عملی فردی و اجتماعی حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از این قانون و قاعده مستثنا نبوده چنان که با تأمل در زندگی خصوصی و فردی حضرتش، درمی یابیم که حضرت با افعال رمزگونه ای که انجام می دادند این مهم را در عمل خویش، به دیگران یادآور می شدند تا جایی که اتاقی که محل سکونت حضرت بود سه چیز جلوه خاصی داشتند شمشیری بود که بیانگر هدف و روح جهادی امام هماممان بود. لباس خشنی که نشان دهنده، وسیله ای برای زندگی خشونت بار رزمی بی امان با هر چه کفر و ظلم و الحاد است و قرآنی که گویای این مهم بود که هدف از
جهاد و مبارزه عمل به دستورات الهی است.
...و ما نیز باید این گونه باشیم و این گونه گردیم تا مشمول شفاعت و دستگیری حضرتش در دنیا و آخرت گردیم و با تمسک به روش و سیره حضرتش، حیات طیبه یابیم.
به امید آن روز...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۱/۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه