یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۶۹۱

عاق نمودن امام زمان(عج)
مهدویت

عاق نمودن امام زمان(عج)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
مسئله مهم در این جا عاق والدین و عاق خانواده آسمانی شدن است بدین معنا که انسان با اعمال و رفتار ناشایسته خویش، موجبات خشم و سخط خانواده آسمانی خود، خصوصا آقا امام زمان(عج) ولی و صاحب امر خویش را فراهم آورد

بسم الله الرّحمن الرّحیم

عاق نمودن امام زمان(عج):

در روایت آمده است که معصوم علیه السلام می فرماید: عاق والدین موجب رد شدن دعای انسان می شود.
عقوق به معنای خشم است و فردی که والدین خود را اعم از والدین زمینی یا آسمانی خود را به خشمگین نماید، قطعا مشمول عاق والدین خواهد شد.

اما مسئله مهم در این جا عاق والدین و عاق خانواده آسمانی شدن است بدین معنا که انسان با اعمال و رفتار ناشایسته خویش، موجبات خشم و سخط خانواده آسمانی خود، خصوصا آقا امام زمان(عج) ولی و صاحب امر خویش را فراهم آورد .آری اگر سبک زندگی انسان به گونه ای باشد که مشمول نفرین و خشم حضرت گردد .
در روایت وارد شده که حضرت حجت (عج) گاها شخص را نفرین می کند و ای وای بر شخصی، وای بر لحظه ای که قلب نازنین امام عزیزمان به خاطر گناهان پی در پی بشکند و شخص را نفرین و عاق کند.
در روایتی از امام رضا علیه السلام وارد شده که امام رضا علیه السلام می فرماید: برخی را نفرین می کنم که نه خیر دنیا را ببینند نه آخرت را ...
آری این مسئله بسیار مهم است که انسان بداند و آگاه گردد که کجا و چه زمان مشمول غاق معصوم علیه السلام فرار خواهد گرفت؟ و کجا مورد لعنت قرار می گیرد در ولقع لعن به معنای دور شدن است. لذا یک سلسله مرزهایی است که انسان نباید به آنها نزدیک شود چون نتیجه اش چیزی جز خساران نخواهد بود . این که امام سجاد علیه السلام در دعا به خالق عرض می کنند.
خدایا کاری کن که من از پدر و مادر خویش به اندازه سلطان ستمگر بترسم.
معنا و مفهوم این کلام نورانی سید الساجدین علیه السلام ستمگر بودن والدین نیست بلکه مراد حفظ حریم و رعایت حرمت آنان است .کسانی که صاحب ولایت بر ماهستند مانند اهل بیت علیهم السلام ،معلم و مربی، پدر و مادر ... حریم و حرم دارند و ولایت برما، لذا اخترام آنان بر ما واحب می باشد .مهمترین حریم و حرم ،حرمت امام زمانمان است.
ادامه دارد


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه