پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۳۲۱

اربعین مقدمه ظهور
مهدویت

اربعین مقدمه ظهور

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
عشق به رسول حق و خاندان مطهر ایشان، عشقی آسمانی و انسانی است. که مأموریت این عشق سر و سامان بخشیدن به رشد انسانی، انسان و سازمان‌ دهی دل و اوضاع زندگی اوست. تا به هدف اصلی خلقت که همانا عبودیت به معنای واقعی کلمه است برسد.

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

اربعین مقدمه ظهور:

عشق به اهل‌ بیت علیهم‌ السلام اساس انسانیت، انسان است. چون انسان در اصل، یک معشوق بیشتر نمی‌ تواند داشته باشد؛ و همانا آن معشوق خداوند تبارک‌ و تعالی است.

... و  لا اله الا الله  به این معناست که من دلبر و معشوقی جز خالق خویش ندارم؛ و انسان برای این‌ که بتواند به معشوق خویش وصل شود باید به‌و سیله انسان کامل این مسیر را طی کند. چون عشق به خالق بدین معناست که انسان می‌ خواهد مظهر خالق گردد و در این مسیر نیاز به هادی و راهنما دارد و این هدایت باید از طرف کسانی باشد که خود مظهر حق‌ تعالی بوده و به عبارتی انسان کامل باشند لذا عشق به رسول حق و خاندان مطهر ایشان، عشقی آسمانی و انسانی است. که مأموریت این عشق سر و سامان بخشیدن به رشد انسانی، انسان و سازمان‌ دهی دل و اوضاع زندگی اوست. تا به هدف اصلی خلقت که همانا عبودیت به معنای واقعی کلمه است برسد.

حدیث از پیامبر اکرم صلی‌ الله و علیه و اله و سلم است که فرمودند:

 پروردگار من با من عهد بسته است که ایمان هیچ بنده‌ای را نپذیرد مگر به محبت اهل‌بیت ... و این بدین معناست که اگر کسی خدا را دوست دارد باید در طول این محبت، محبت کسانی را در دل داشته باشد که او را به سمت خدا هدایت می‌ کنند.

آیا این عقلایی است که شخص ادعای ایمان و محبت خدا نماید و از کسانی که قادرند او را به‌سوی خدا ببرند دوری اختیار نماید و به‌ عکس محبت کسانی را در دل بپروراند که باعث دوری او

از خدا می‌ شوند؟

آری ایمان بدون محبت اهل بیت علیهم‌ السلام دروغی آشکار است.

چون غیر ممکن است که انسان عاشق الله شود و علاقه‌ ای به مظاهر کامل الله نداشته و آن‌ها را الگو و راهنمای زندگی خویش در مسیر پر پیچ‌ و خم عاشقی قرار ندهد؟

ادامه دارد...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۸/۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه