پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۳۱۲

عرفان در کربلا (توکل) ۳
سیر عاشورایی

عرفان در کربلا (توکل) ۳

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
تقوی در توکل برای انسان رهایی از اسارت اسباب ها و رسیدن به مقصود و مطلوب از سوی خدا هست.

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

عرفان در کربلا (توکل) 3:

آری تقوی در توکل برای انسان رهایی از اسارت اسباب ها و رسیدن به مقصود و مطلوب از سوی خدا هست. لذا اگرانسان دنبال دنیاست با توسل به تقوی در توکل به خواسته‌های مادی خویش خواهد رسید و اگر کسی هم طالب آخرت باشد یقینا  کاملاً برکات نورانی از عرش بدای او خواهد رسید چرا که خودش اقدام نکرده است و همانا مهربان خالق اوست که با فرستادن علل و اسباب او را غرق رحمت بیکران الهی نموده و این شخص" یرزق به غیر حساب" گشته است؛ و این رزق الهی طبعاً چنان آثار و برکات نورانی در جسم و جان او خواهد گذاشت که حتی خود فرد مات و مبهوت می‌ گردد.

... و باید امید و توکل را کامل از اسباب برید تا سفره‌ های نعمات الهی در جلوی او باز گردد؛ و این گشوده شدن درهای رزق مادی و معنوی به‌ راحتی نیست چرا که باید در طی این طریق سختی‌ ها کشید.

و خون‌ دل‌ها خورد؛ و این خود نوعی مجاهده فی سبیل الله است که به دنبال آن، هدایت به‌ سوی راههای الهی است.

... و باید در این راه قدم خود را شکست تا بتوان با قدم‌ های الهی گام برداشت. هر چند قدم خود شکستن در ابتدای کار با ترس و دلهره همراه خواهد بود ترس از شکستن، ترس از تنهایی و...

اما باید بدانیم که تمام این ترس‌ ها کاذب و دروغین هستند چرا که با این شکستن، آغاز تولدی دوباره و از خود به خدا رسیدن است.

باید به خود آمد و بی قدم خود این راه را طی کرد چرا که در این راه جز به قدم الهی نمی‌ توان قدم برداشت؛ و آنجا که با قدم خود نمی رویم سرعت ما، همپای نور می گردد؛ و چون کبوتری آزاد و رها در آسمان عشق الهی، کبوتر دل به پرواز در می‌ آید؛ و تا بی‌ نهایت رحمت حق بال‌ و پر می‌ گشاید. و از زمان و مکان فراتر می‌ رود.

... و این‌ همه با تقوی در توکل میسر خواهد شد و تقوی در توکل همانا، تقوی در بینش است لذا باید بینش خویش را از معاصی بینشی پاک نمود؛

آری  بینش همان اندیشه انسان است که اگراز افکار شرک آلود و افکار خرافه پرستی و ... پاک گردد نتیجه آن متوکل شدن به معنای واقعی کلمه است.

آری باید قلب را تطهیر نمود تا صاحب خانه واقعی دل به صد ناز در آن نشیند.

ادامه دارد...                          


 به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۷/۲۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه