پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۳۱۰

عرفان در کربلا (توکل) ۲
سیر عاشورایی

عرفان در کربلا (توکل) ۲

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
هر کس تقوی الهی پیشه کنند خداوند برایش راه خروج قرار می‌دهد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

عرفان در کربلا (توکل) 2:

پیامبر صلی‌ الله و علیه و اله و سلم به اباذر می‌ فرماید: یا اباذر اگر همه مردم این آیه شریفه را می‌ گرفتند هرآینه برای آنان کافی بود هر کس تقوی الهی پیشه کنند خداوند برایش راه خروج قرار می‌دهد.

دنیا برای ما خیلی دامها گسترده است؟ خود برزخ چقدر منازل دارد؟ و... این‌ها عوالمی است که ما ناچاریم طی کنیم. سیری است که باید طی شود. و راه گریزی از هیچ یک از این سنن  و رحم ها

برای ما وجود ندارد.

آری برای هیچ‌ یک از ما راه فرار از حکومت الهی و سنن الهی نیست. بخ عنوان مثال یک روز مان  در دنیا خدا عالم است به چه خطرات و حوادث و مصیبتهایی آمیخته است؟ وضعیت ما در برزخ هم همین‌ گونه است قیامت  به همین روال خواهد بود.

به‌ راستی چه باید کرد؟ راه نجات ما چیست؟

باید پای سفره نقوی و توکل بنشینیم تا رها شویم از قید و بندها.

لذا پیامبر صلی‌ الله و علیه و اله و سلم در این حدیث شریف با معرفی این آیه مبارک، دستورالعمل کلی  اعم از دنیاطلبان و آخرت خواهان و موحدان واقعی، بسان دارویی همگانی تجویز می‌ نماید.

لذا اگر انسان دنیا را می‌ طلبند این آیه راه رسیدن به مقصد و مقصود اوست و آنان که دنیا و آخرت را باهم می‌ طلبند راه رسیدن سهل و آسان را برایشان رهنمون شده‌ است .

سپس پیامبر صلی‌ الله و علیه و اله و سلم می‌ فرماید:" از جایی که گمان نمی‌ برند خداوند آنان را روزی بی‌ حساب عطا می‌ فرماید.

لازم بذکر است در این جا منظور از تقوی، همانا تقوی در توکل است.

حال اگر ما بتوانیم تقوی در توکل را در زندگی پیاده نماییم  طبعاً رزقی که به ما از سوی خالق عطا می‌ شود بابرکت و نورانی خواهد بود.

... و باید از اسباب برید تا به این مرحله رسید و رسیدن به مقام بریدن از اسباب و علل به‌ راحتی نخواهد بود چراکه در این راه خون‌ دل‌ ها خوردند و طعنه‌ها شنیدند و تنهایی‌ ها کشیده‌ اند.

ادامه دارد ...


 به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۷/۲۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه