سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۳۰۹

عرفان در کربلا (توکل)
سیر عاشورایی

عرفان در کربلا (توکل)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
باید با توکل به خدا و توسل به خانواده آسمانی خود ریشه درد را از درون برکنیم ...

بسم الله الرّحمن الرّحیم

عرفان در کربلا (توکل):

خالق ما قلب را سلیم خلق نموده و قلب ما نیز همچون سایر اعضا و جوارح امانت الهی  در دستان ماست لذا باید فردایی که آمدنش دیر نیست و زود است آن را سلیم و سالم به صاحب اصلی آن برگردانیم. پس موظفیم متوکل زندگی کنیم تا آسیبی به ذهن و روح و قلب ما در دنیای مادی  نرسد. و ما نیز وظایف خلیفه الهی خویش را در دنیا به نحو احسن و اکمل انجام دهیم .

لذا اگر خالق ما درد و اضطراب ندارد ما نیز که خلیفه الله هستیم با وصل به اقیانوس رحمت الهی درد و اضطراب و نگرانی در ما نباید نفوذ کند و روح ما را که منشا الهی دارد مضطرب و نگران و آشفته سازد حال اگر غیر از این باشد یقین بدانیم که قصور و کوتاهی از ماست پس حال که درد از ماست باید درمان را در خود جستجو نمائیم.

... و باید با توکل به خدا و توسل به خانواده آسمانی خود ریشه درد را از درون  برکنیم چرا که رذائل اخلاقی روح را آشفته می سازد به عنوان مثال آن جا که غضب نمودنمان الهی نیست این غضب، موجب بر هم زدن سیستم عصبی و روانی و گاها جسمی ما می شود. باید به این نکته مهم توجه داشت که اصولا هر چه مایه آرامش ما شود یقین بدانیم آن عمل ریشه در عرش و ملکوت دارد والا از عالم بالا نیست و مایه آشفتگی ما می گردد .

آری آن گاه که ما زندگی مان را بر پایه ها و ارکان محکم و نورانی توحید بنا نمی گذاریم ثمره آن عدم آرامش و استرس و نگرانی در تمام ابعاد فردی و اجتماعی حتی عبادی ما خواهد بود.

... و گاها چون  ما غرق نعمت دین و دیانت و ولایتم قدر نعمت نمی دانیم و دست یاری به خانواده آسمانی خویش نمی دهیم و فقط زمانی به در خانه اولیا الله میرویم که در خواست و نیاز مادی

و... داشته باشیم.

ادامه دارد..


 به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۷/۲۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه