دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
کد مطلب: ۶۲۸۰

عرفان در کرب و بلا ۶
ماه محرم

عرفان در کرب و بلا ۶

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
با امام حسین علیه‌ السلام یعنی با عقل بودن و شور حسینی را با شعور حسینی توأم نمودن.

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

عرفان در کرب و بلا 6:

آری با امام حسین علیه‌ السلام یعنی با عقل بودن و شور حسینی را با شعور حسینی توأم نمودن.

...و اینجاست که برای مصائب سید و سالار شهیدان عاقلانه گریه می‌ کنیم و این گریه خونابه دل بیدار و آگاه است که بر چشمانمان جاری می‌ گردد. و این گریه با گریه احساسی فرسنگ‌ ها فاصله دارد چرا که این گریه است که آتش دوزخ را برای ما سرد می‌ نماید.

چرا که امام حسین علیه‌ السلام پناهگاه جان و روح و فطرت ماست. پناهگاه امن عقل ماست. پناهگاه خصائص الهی ماست. باید در کشتی نجات عاشورای حسینی در کرب و بلا دل همواره راکب بود تا به ساحل فلاح و رستگاری رسید امامی در قتلگاه حضرتش نماز عشقمان را تمام می‌ خوانیم و دعاهایمان به برکت حضرتش مستجاب خواهد بود آری شیعیان در آن مکان مقدس به سکون و آرامش می رسند.

به‌ راستی چگونه می‌ شود و می‌ توان روحا در رکاب چنین امام همامی بود؟ باید بدانیم که اساسی‌ ترین شرط برای بودن در رکابش حضرتش فروختن دنیا به آخرت است چه این معامله در جهاد اکبر باشد، چه در جهاد اصغر.

آری چه در زمان ما و چه در زمان عرصه نبرد در تاریخ کرب و بلا و عاشورا.

... و منظور از فروختن دنیا به آخرت به معنای بی‌ اعتنایی به غیر خدا و قطع امید نمودن از غیر خدا. و توجه نکردن به غیر خدا. بدین معنا که دنیا را با تمام برکاتش در مقابل نورانیت آخرت از دست بدهیم.

آری باید در راه خدا جهاد با کسانی که آخرت را به دنیا فروختند و هر کس در راه خدا جهاد کند چه کشته شود چه بکشد پیروز است پس نباید ترسید چرا که بنا به فرموده خالق صادق الوعد به‌ زودی اجر بزرگ به مجاهد فی سبیل الله عطا خواهد نمود.

... و معامله با مهربان خالق با معامله با بندگان فرسنگ‌ ها فاصله دارد چرا که خداوند صادق الوعد است پس از چه چیزی باید ترسید؟ چرا از غیر خالق باید ترسید؟ آنجا که می دانیم یدالله فوق ایدیهم است.

آری باید با دل و جان جهاد فی سبیل الله نمود با هر آنچه دست و پای دلمان را غل و زنجیر می‌ نماید و از رفتن و عروج از فرش به عرش بازمان می‌ دارد؛ و باید بدانیم که در این جهاد گام‌ به‌ گام به خالق نزدیک‌ تر می‌ گردیم. چه این جهاد اکبر باشند و مبارزه با رذائل اخلاقی، چه جهاد اصغر که همانا مبارزه با دشمن خارجی درهر صورت بر ما واجب و نکو پسندیده خواهد بود و موجب قرب الهی می‌ گردد.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۷/۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه