جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
کد مطلب: ۶۲۷۹

عرفان در کربلا ۵
ماه محرم

عرفان در کربلا ۵

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
راز اینکه کل یوم عاشورا و کل ارض کرب و بلا در همین امتحان شدن ماست.

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

عرفان در کربلا 5:

آری بهشت را ارباب بی کفن امام حسین علیه‌ السلام را به بهانه نمی‌ دهند به بها می‌ دهند. حسینی شدن به لقلقه زبان نیست. اگر امام حسین علیه‌ السلام عزم کرب و بلا نمی‌ فرمود سره از ناسره کذاب در دین و دیانت از صادق مخلص موحد هرگز تشخیص داده نمی‌ شد و راز اینکه کل یوم عاشورا و کل ارض کرب و بلا در همین امتحان شدن ماست. آیا من شیعه کوفی پیمان‌ شکنم که با دیدن زر و سیم آخرت به دنیا بفروشم یا شیعه حسینی مخلص جان‌ بر کف امام زمانم هستم؟ آیا فرق نیست بین شیعه سست‌ عنصر گناهکار و شیعه واقعی و حسینی؟

به‌ راستی ما از کدام شیعیان هستیم؟ با چه چیز باید خود را محک بزنیم؟ مگر غیرازاین است که تنها ملاک و معیار ارباب بی کفن و قیام حماسی حضرتش می‌ توان خود را محک زد؟ چون امام حسین علیه‌ السلام در قیام خویش تمام شقاوت را به ما نشان داده از یزید گرفته تا بی‌ پایه‌ ترین سرباز سپاه ننگین و شقی آنان و در طرف دیگر شیعه به معنای واقعی کلمه را به ما معرفی فرموده است. لذت در هر مرتبه‌ ای می‌ توان خود را سنجید؛ و تا قیام امام زمان ولی‌ عصر این آزمون‌ ها و سنجش‌ ها ادامه خواهد داشت.

آری امام حسین علیه‌ السلام پسندید آنچه را جانان پسندید و عارفانه کوج کردند تا دین نرود و گودال قتلگاه مولای عشق و عرفان محل عقل شیعیان واقعی قرار گرفت. لذا زمانی که شیعه رهروی واقعی باجان و دل و روح با پای دل قدم در سفر کرب و بلا می‌ گذارد باید در برگشت عاقل شود و بر دیو هوی و هوس غالب و پیروز گردد. چراکه آنجا که عقل است یقیناً امام حسین علیه‌ السلام هم حضور دارد بنابراین شیعه واقعی هرگز تن به هوی و هوس نمی‌دهد. چرا که امام حسین علیه‌ السلام بعد از خدا پناهگاه ماست در برابر هوی و هوس و توهم و خیال تا از هر آنچه رذیله است ما را حافظ گردد.

 ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۷/۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه