جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
کد مطلب: ۶۲۷۳

امیری یا حسین و نعم الامیر
ماه محرم

امیری یا حسین و نعم الامیر

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین <::
آه از دل عمه سادات، امان از ناله العطش کودکان ...

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم

امیری یا حسین و نعم الامیر:

آری امیر منی حسین جان و چه نیکو امیری!

امروز تاسوعای حسینی است دل مادر سادات گرفته است چرا که امروز مولایمان بی علمدار می‌ شود.

آری امروز عمود خیمه‌ های ارباب بی کفنمان در هم می‌ ریزد و امید اهل خیام نا امید می‌ گردد و ماه بنی‌ هاشم حضرت ابوالفضل العباس علیه‌ السلام  مظلومانه به شهادت می‌ رسد. آه از دل عمه سادات " امان از ناله العطش کودکان ...

... و امروز علم از دستان علمدار و امیر لشکر امام حسین علیه‌ السلام می‌ افتد و دشمن شهامت و جرت جسارت می‌ یابد. امروز وفا و مردانگی و شهامت از نام و خاطره و شهامت و وفای حضرتش جان تازه می‌ گیرد. آقایی که لب‌ تشنه به لب فرات رفت و لب‌ تشنه بازگشت.

آری امروز روز غربت و بی‌ کسی ارباب بی کفنمان است. امروز روز شادی و هلهله لشکر شیطان است.

سلام بر دستان قلم شده آقا و مولایی که ادب از ایشان ادب آموخت. سلام بر پیکر مطهر قطعه‌ قطعه شده‌ ای که آماج تیرهای زهرآگین دشمنان  انسانیت و شرف و دیانت شد.

سلام بر جوانمردی که امانت‌ دار وصیت مولای عرفان و عدالت حضرت علی علیه‌ السلام پدر شجاع خویش بود و تا آخرین لحظه تا آخرین‌ نفس حامی و پشتیبان جان‌ برکف آرمان‌ ها و ارزش‌ های برادر بزرگوارش بود.

آری آن لحظه غمباری که مولای غربت حضرت علی علیه‌ السلام در واپسین لحظات زندگی نورانی خویش سفارش امام حسین علیه‌ السلام را به قمر بنی‌ هاشم علیه‌ السلام نمودند.

... و از آن زمان که قمر بنی‌ هاشم بعد از وصیت الهی باب یتیمان خود را به پاهای مبارک امام حسین علیه‌ السلام انداختند تا روز تاسوعا در دشت پربلای عرب و بلا همچنان سر دل از پاهای مبارک ارباب بی کفن برنداشته‌ اند. و این تعظیم و تسلیم در گوشها  و برگهای تقویم زندگی پرافتخار و درخشان حضرتش نمایان و مشهود است. آری  انداختن روی قدم‌ های برادر بزرگوار همان و بیعت الهی و ناگسستنی همان...

آری ماه بنی‌هاشم همان‌دم که در محضر پربرکت پدر سر بر قدم‌های برادر انداخت . سر را قدم را دستان و چشمان مبارک را درراه قدم‌های برادر عزیز خویش تقدیم نمود .

... و نمونه بارز این جان‌ نثاری در روز هشتم ذی الحجه بود آنجا که ماه بنی‌ هاشم باخبر شدند که دشمنان قسم‌ خورده دین قصد جان مبارک ارباب بی کفن را دارند برای حمایت از برادر خویش بر بالای بام کعبه زادگاه امیرالمومنین علیه السلام رفتند و بعد از حمد و ثنای الهی ایراد خطبه ای دشمن‌ شکن و فتنه برانداز نقشه شوم لشکر جهل و کفر را نقش بر آب نمودند. و در خاتمه فرمودند به شهادت رساندن امام حسین علیه‌ السلام یک‌راه بیشتر ندارد و آن‌هم کشتن من است.

آری فدای وجود آقایی چون قمر بنی‌هاشم علیه‌ السلام باید شد که تمام وجود ایشان عشق به امام حسین علیه‌ السلام بود. چراکه آقا ابوالفضل العباس دور کعبه وجود امام حسین علیه‌ السلام طواف عشق نموده بودند.

... تا آقا ابوالفضل علیه‌السلام زنده بودند به عهد خویش با پدر خویش وفا نمودند و هیچ‌ کس نتوانست آسیبی به امام حسین علیه‌ السلام برساند. چرا که امان خیمه‌ های امام حسین علیه‌ السلام ماه بنی‌ هاشم علیه‌ السلام بودند. آقای باوفایی که حاضر نشد در شب پربلای تاسوعا از دشمنان برادر و ارباب خویش امان‌ نامه بگیرد و امام زمان خویش را در دشت بلا تنها وا گذارد.

آری ماه بنی‌ هاشم علیه‌ السلام شیر بیشه شجاعت بودند و فرزند ابو تراب خیبر شکن ثبت خلف علی مرتضی علیه‌ السلام است. حضرت هر زمان به لشکر کفر حمله می‌ کردند عقبه لشکر در آب فرات غرق می‌ شدند آقا ابوالفضل العباس علیه‌ السلام پشت‌ و پناه امام حسین علیه‌ السلام بودند.

... و ما در این زمان چگونه‌ ایم؟ جایگاهمان کجاست؟ آیا ندای "هل من ناصر ینصرنی" مولایمان را لبیک گوی بوده‌ایم؟ اینک که امام زمانمان در غربت غیبت است آیا برای مولایمان عزیز دل  حضرت  فاطمه زهرا سلام‌ الله علیها سقا بوده‌ایم؟ آیا وفای علمدار کرب و بلا در ما تجلی نموده است؟

کربلا و تاسوعا و عاشورا قصه نیست درس زندگی ماست باید کربلا و عاشورا و تاسوعایش را چشید جرعه‌ جرعه نوشید و بت نفس را بر لب فرات عشق ارباب بی کفن ذبح نمود درست هان کاری که ماه بنی‌ هاشم علیه‌ السلام نمود.

به‌ راستی چند بار امان‌ نامه شیطان را بادل پس زنیم و در انتخاب‌ ها و تصمیمات خویش حسینی ماندیم؟

آیا فدای امام زمانمان شده‌ ایم  یا در میدان‌ های انتخاب‌ های خویش امام زمانمان را فدایی خواسته خویش نموده‌ ایم؟

ما اهل حقیم یا پیرو باطل؟

به‌ راستی ما کجای واقعه کرب و بلا هستیم؟ آیا ما غبار غربت از چهره نورانی امام زمانمان زدوده‌ایم؟ تا کجای مسیر در خیمه امام زمانمان مانده‌ ایم؟ نکند جز یاران نیمه‌ راه باشیم؟ نکنند دلمان کوفی است و زبانمان حسین گو شده؟

بیایید در روز تاسوعا  تجدید پیمانی الهی و محکم و ناگسستنی با مولای وفا " سقای بی‌دست کرب و بلا  "دستگیر بی‌دست نماییم و با او در خیمه ولایت بمانیم تاآخرین‌نفس " تا آخرین نفر ...

بیایید ما نیز امید امام زمانمان گردیم و باربر دوش حضرتش نگردیم و یار حضرتش  شویم و امشب به‌ پای دل در خیمه امام زمانمان برگرد وجود حضرتش چون پروانه بگردیم و تا غم غربت برچهره  مبارکش لحظه‌ ای ننشیند.

آری امشب سخت‌ ترین شب برای اهل‌ بیت مطهر رسول‌ الله صلی‌ الله و علیه و اله و سلم است امشب بیاییم برای سلامتی مولایمان صدقه بدهیم و دست به دعا باشیم برای ظهور و فرجش تا منتقم گردد خون ثارالله را "دستان قلم گشته مولای وفا را" که تیر برون آورد از چشمان پرنور سقا "تا مرهمی گردد برای پهلوی شکسته مادر سادات حضرت زهرا سلام‌ الله علیها..

خدایا برسان فرج  حضرت حجت وارث خون شهدای بی‌ سر و بی‌ دست و بی کفن دشت بلا را.

اللهم عجل لولیک الفرج


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۶/۲۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه